Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 29.maijs  


Cēsu pilsētas svētkos piedalīsies tradicionālo amatu meistari no Tartu

2.jūnijā Cēsu pils dārzā Cēsu pilsētas svētku viesi aicināti apmeklēt vienu no svētku sadaļām „Tradicionālie stāsti”, kas būs veltīta mūsu kultūrvēsturiskā mantojuma būtiskai daļai – tradīcijām.

 

Svētku apmeklētājiem būs iespēja iepazīt kopīgo un atšķirīgo latviešu, igauņu, lietuviešu un krievu tradicionālā mantojuma un amatu jomā, kā arī aktīvi līdzdarbojoties dažnedažādajās pasākuma norisēs. Vecmāmiņas un vectētiņi varēs dalīties ar padomiem un prasmēm tradicionālo amatu un virtuves gudrību demonstrēšanā, stāstīt savus bērnības un jaunības stāstus, bērni un mazbērni - izmēģināt roku tradicionālajos amatos, izgatavot sev kādu skaņu rīku, kamēr jaunieši tiks aicināti izmēģināt tradicionālo deju soļos.

 

Pateicoties Cēsu uzsāktajai kultūras sadarbībai ar Tartu, pasākuma programmu bagātinās vairāki tradicionālo amatu prasmju popularizētāji no Tartu: Jane Kanter–studējusi ādas apstrādi, pēc tam apguvusi vitrāžu darināšanu pašmācības ceļā; Maris Raud- 7 gadus nodarbojas ar knipelēšanu, demonstrē un māca knipelēšanu citiem; Liisi Ess - studējusi tekstilmākslu, gatavo ekskluzīvas filcētas somas un makus vintāžas stilā, izmantojot dabīgas šķiedras – merīnvilnu, zīdu un linu; Merlin Lõiv – Vikingu/dzelzs laikmeta atradumu restauratore, darbojas Vikingu klubā, izgatavo arheoloģiskas rotas, kā arī fantāzijas rotas, iedvesmojoties no arheoloģiskajiem atradumiem; Ülle Kauksi – beidzis Tartu universitāti, žurnālists, tagad specializējies vēsturisku lugu rakstīšanā, interesējoties par vēsturi, sācis interesēties par seniem amatiem, demonstrēs auduma apdrukāšanu, izmantojot koka spiedogus; Evar Riitsaar -  pēc mākslas studijām Tallinā atgriezies bērnības pilsētā Obinitsā, darbojas tradicionālajā Setu Sudrabkaļa darbnīcā, demonstrēs senas kokgriešanas tehnikas;

Sigre Anderson – vada Setu muzeju, darbojas Setu amatu asociācijā, demonstrēs īpašu jostu darināšanas tehniku; Ain Raal - strādā  saimniecībā „Rikka Ivan”, meistars, muzikants, brūvē alu, trīs reizes kļuvis par uzvarētāju alus darītāju sacensībās Setu Karaļvalstī, atjauno un  būvē mājas, ir garmoškas spēles instruktors; demonstrēs mājās brūvētu alu un spēlēs tautas mūziku.

 

2.jūnijā no plkst 11:00 līdz 19:00. Cēsu pils dārzā būs iespējams vērot šos amatniekus darbībā un klausīties viņu muzikālo sniegumu.

 

Aizsāktā sadarbība palīdzēs attīstīt kultūras sadarbību tradicionālo kultūras vērtību popularizēšanas jomā starp Cēsīm un Tartu, ļaujot iedzīvotājiem labāk iepazīt abu valstu tradicionālo kultūru.

 

Koncertus organizē pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbībā ar tradicionālo prasmju saglabāšanas biedrību „KasTe” un Tartu Radošo Industriju centru projekta "Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai" ietvaros ar Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas finansiālu atbalstu.

 

Projekta mērķis ir palielināt dažādu jomu mākslinieku nozīmi un lomu vietējo sabiedrību attīstībā, iesaistot māksliniekus radošo risinājumu veidošanā sabiedrības sociālām, vides un kultūras problēmām, kā arī veidot ilgtermiņa kultūras apmaiņu starp māksliniekiem Cēsīs un Tartu.

 

 

Papildus informācija:

Ilona Asare

Projekta vadītāja

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Tel.64127755, 27878275

Ilona.Asare@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv