Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 29.jūnijs  


2.jūlijā Cēsīs bezmaksas čehu orķestra koncerts

Sadarbībā ar Čehijas Republikas vēstniecību Rīgā Cēsu pašvaldības aģentūra „Vidzemes Vēstures un Tūrisma centrs” jūlijā aicina cēsniekus un pilsētas viesus baudīt čehu kultūru.

 

No 2. – 25.jūlijam Cēsu Vēstures un mākslas muzejā (Jaunajā pilī) būs apskatāma izstāde „Labākais no Čehijas”. Izstāde iepazīstina ar čehu zinātniekiem, izgudrotājiem, unikāliem dabas un cilvēku radītiem veidojumiem

 

Nove Mjesto pilsētas jauniešu orķestris „Novomestsky Orchestr”, kas apvieno 60 mūziķus no Čehijas, muzicēs Cēsu Pils parka estrādē 2.jūlijā plkst.18.00. Koncerta programmā Ž.Bizē, J. Brāmsa, A. Dvoržāka, A. Hačaturjana un H. Šore skaņdarbi. Ieeja koncertā būs bez maksas.

 

Latviju un Čehiju saista plaši kultūras sakari jau vismaz trīs gadsimtu garumā. Tos sekmējusi gan hernhūtiešu darbība 18. gs. 2. pusē, gan čehu un latviešu nacionālās atmodas sakari 19. gs. 2. pusē. No Čehijas ietekmējusies un veidojusies arī latviešu izglītības sistēma un rakstība. Arī šodien starp Latviju un Čehiju norit aktīva sadarbība kultūras un sociālajā sfērā, kā arī ekonomikā.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Ieva Malceniece

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāja

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26542116

e-pasts: ieva.malceniece@cesis.lv 

www.vvtc.cesis.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv