Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 17.februāris   Vārda dienu svin: Donats, Konstance
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 29.jūlijs  


Donoru diena Cēsīs

Šā gada 3. augustā no plkst. 10:00 – 13:00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) organizē asins donoru dienu Cēsu kultūras centrā.

Šis būs VADC trešais izbraukums uz Cēsīm šajā gadā. 11. maijā Cēsīs asinis ziedoja 98 donori, no kuriem pirmo reizi mūžā asinis ziedojuši 19 cilvēki.

Šobrīd VADC nepietiekamā daudzumā ir O un B grupas rēzus negatīvās piederības asinis, tāpēc aicinām šo grupu donorus būt īpaši atsaucīgiem!

Latvijas iedzīvotāju iedalījums pēc asins grupu un rēzus faktora piederības ir ļoti atšķirīgs. Izplatītākās ir O un A grupas rēzus pozitīvās asinis, turpretim rēzus negatīvās ir tikai 15 % Latvijas iedzīvotāju. Visretāk sastopamas AB grupas (kopumā 7 %) asinis. Turklāt tikai 1% cilvēku ar šo asinsgrupu tās ir rēzus negatīvas. Pat no salīdzinoši biežās A grupas (kopumā 37%) pārstāvjiem tikai 6% ir rēzus negatīva piederība. Tas arī ir iemesls, kāpēc visbiežāk trūkst rēzus negatīvā faktora asinis, un īpaša aktivitāte un palīdzība tiek gaidīta tieši no šiem donoriem!

Valsts asinsdonoru centrs atgādina, ka par asins donoru var kļūt veseli cilvēki vecumā no 18 – 65 gadiem, kuru svars nav mazāks par 50 kg. Pirms asins ziedošanas jālieto pietiekami daudz šķidruma, labi jāizguļas, jāatpūšas un jāpaēd, kā arī nedrīkst lietot alkoholu, ēst treknu ēdienu, smēķēt. Pēc asins ziedošanas donors saņem pusdienu kompensāciju 3Ls apmērā, kā arī apmaksātu brīvdienu asins došanas dienā un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar darba devēju pēc Darba likuma 74.panta. Jāatceras līdzi paņemt personu apliecinošu dokumentu (pasi vai autovadītāja apliecību) un labu noskaņojumu.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valsts asinsdonoru centra

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr.: 7408878

www.donors.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv