Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 29.jūlijs  


Cēsu iedzīvotāju idejas 2014.gadam

Cēsis turpina sacensību ar Rīgu un Liepāju par Eiropas Kultūras galvaspilsētas titulu 2014. gadā. Kura no trim pilsētām 2014. gadā tiks nominēta Eiropas Kultūras galvaspilsētas titulam, būs zināms septembra sākumā, bet 26.augustā Cēsīs gaidāma žūrijas pārstāvju vizīte.

 

Cēsu pilsētas svētku ietvaros, 25.jūlijā, tika rīkota akcija, kuras mērķis bija informēt sabiedrību par projektu „Cēsis – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014” un aicināt iedzīvotājus izteikt savu viedokli, idejas par to, kādas vēlētos Cēsis redzēt 2014. gadā. ”Ideju siena” bija viena no centrālajām aktivitātēm.

Izteikt savu vēlējumu Cēsu pilsētai un piedalīties „Ideju sienas” veidošanā varēja ikviens pilsētas svētku dalībnieks. Visas idejas piedalījās loterijā. Izlozes uzvarētājam Tele2 dāvāja mobilo tālruni LG KP500 un sarunas 50 latu vērtībā.

Akcija „Ideju siena” norisinājās sadarbībā ar Cēsu Forumu un Cēsu jauniešu domi.

 

Patīkami pārsteidza iedzīvotāju atsaucība un aktivitāte. Aptuveni piecu stundu laikā iesniegto ideju skaits pārsniedza divus simtus. Vēlmes, priekšlikumi un vērienīgas idejas tika izteiktas par visdažādākajām tēmām, tomēr visvairāk cēsniekiem rūp mūsu bērni un viņu izaugsme, jaunieši un viņu brīvā laika pavadīšanas iespējas, kultūras dzīve un mūsu skaistās pilsētas labiekārtošana. Neizpalika arī priekšlikumi par bezmaksas autostāvvietām pilsētā.

 

Dažas no iedzīvotāju idejām: Gaisa bānīti - no centra pāri Gaujai! (Inese), Cēsīs jāsarīko ielu muzikantu festivāls (Andris); Vēlētos Cēsīs auto trasi radiovadāmajiem modeļiem! (Inese - Cēsu fane); Aiz parka graviņā - ūdens atrakcijas vasarā, un ziemā - ziemas atrakcijas (Dita); Kultūras nojumi, bez sienām, ar jumtu, kur organizēt dažādus mākslas pasākumus, bet ziemā to var izmantot par skeitparku (Jānis);Visas pamestās mājas mākslinieku izkrāsotas! (Līga);Brīvmākslinieku darbnīcas vecajā alus brūzī, un lai dome atbalsta amatiermākslu (Daina); Vairāk atkritumu urnu un bargākus sodus tiem, kas piegružo pilsētu (Andis un Aiva); Cilvēki uz ielas sveicina cits citu, un pretī nāk ar apdrukātiem krekliem, uz kuriem jau ir pozitīvs sveiciens pretimnācējiem, šādu kreklu apdrukātavu pie iebrauktuves Cēsīs (Imants).

 

Cēsnieki un Cēsu viesi mīl mūsu pilsētu, par to liecina vairāki desmiti sirsnīgu vēlējumu formā izteiktu ideju: Cēsīm savu prezidentu, karogs jau ir mūsu! (Uldis); Lai Putins atbrauc uz Cēsīm! (Guntis); Mīlestību un labestību! (Janīna); Lai šajos trauksmainajos laikos Cēsu iedzīvotāji būtu atsaucīgi un saprotoši viens pret otru (Rudīte)

 

”Cēsu Forums dalībnieki uzskata, ka visas idejas ir īstenojamas, ja vien patiesi to vēlamies,” pēc ideju apkopošanas secina Cēsu Foruma aktīvists Ivo Verners. Cēsu Forums plāno visas idejas apkopot un publicēt Cēsu mājas lapā.

 

Iedzīvotāji arī turpmāk tiek aicināti sūtīt savas idejas un vēlmes uz cesis2014@cesis.lv 

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv