Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 29.jūlijs  


Latvenergo aicina iedzīvotājus sagatavoties neprognozējamām dabas parādībām

            AS „Latvenergo” aicina iedzīvotājus ņemt vērā iepriekšējo dienu neprognozējamos laika apstākļus un to nodarītos postījumus, un, it sevišķi attālākos Latvijas reģionos, savlaicīgi nodrošināties iespējamo elektroapgādes pārtraukumu gadījumā.

           

            Vētras tuvošanās gadījumā iedzīvotājiem ir ieteicams savlaicīgi nodrošināties ar baterijām radioaparātiem, alternatīvajiem gaismas ķermeņiem, kā arī uzlādēt mobilos telefonus, lai vajadzības gadījumā būtu iespējams nekavējoties paziņot par elektrotīkla bojājumu. Ēkās vai objektos, kur nav pieļaujami elektroapgādes pārtraukumi, īpašniekiem vajadzētu savlaicīgi izveidot pārvietojamo elektroenerģijas avotu pieslēguma vietas.

 

            Pēkšņu un spēcīgu lietusgāžu, zibens iedarbības un stirpa vēja rezultātā nereti tiek bojātas elektrolīnijas, galvenokārt tās pārraujot lūstošiem kokiem, atstājot iedzīvotājus bez elektroapgādes. Kaut arī Latvenergo operatīvās izbraukuma brigādes savlaicīgi gatavojas un ņem vērā laika apstākļu prognozes, rēķinoties ar papildus darbu, šādu spēcīgu dabas untumu iznākums nav prognozējams, līdzīgi kā šodien, kad pēc vakardienas spēcīgā pērkona negaisa un lietusgāzēm bez elektroapgādes palika vairāk nekā 8000 Latvenergo klientu. Turpinoties īpaši nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, iespējami arī turpmāki elektroapgādes traucējumi, kurus izraisa noprognozējamo laika apstākļu dēļ bojātās elektrolīnijas.

 

            Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti nekādā gadījumā netuvoties bojātām elektrolīnijām un pārtrūkušiem elektriskajiem vadiem, bet gan, konstatējot šādus bojājumus, par tiem nekavējoties ziņot AS „Sadales tīkls” pa bezmaksas tālruni 80200404 un brīdināt bērnus, tuvākos kaimiņus un nejaušus garāmgājējus. Īpaši aicinām vecākus informēt bērnus, ka nedrīkst iet tuvāk par astoņiem metriem pārrautam, uz zemes gulošam vadam, jo tas ir bīstami dzīvībai.

 

            Pēdējo nedēļu neprognozējamie laika apstākļi ir likuši ņemt vērā iespēju, ka iedzīvotāji var pēkšņi palikt bez elektroapgādes, tāpēc lūdzam būt pacietīgiem, jo bojājumu gadījumā operatīvās izbraukuma brigādes dara visu, lai pēc iespējas ātrāk bojājumus novērstu.

 

Andris Siksnis, AS “Latvenergo”

Ārējās komunikācijas daļas vadītājs

Tālr.: 67728811; 29286350

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv