Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 29.jūlijs  


Cēsu Vēstures un mākslas muzejā skatāma tēlnieka Matiasa Jansona personālizstāde „2.līmenis”

No 31.jūlija līdz 5.septembrim Cēsu Vēstures un mākslas muzejā skatāma tēlnieka Matiasa Jansona personālizstāde „2.līmenis”.

 

Izstādes autors Matiass Jansons uzsver, ka šī izstāde ir kā publiskas atskaites punkts Cēsīm, cēsniekiem. Jo visas skulptūras tiek radītas tēlniecības darbnīcās, dzimtas mājās „Siļķēs”, bet izstādēs, simpozijos un citos mākslas pasākumos, pārsvarā, piedalās ar darbiem citur Latvijā vai ārzemēs.

,,Otrais līmenis ir mana otrā personālizstāde Cēsīs un tāpat kā pirmā 2006.gadā - tā skatāma Mākslas un vēstures muzejā, Lādemahera tornī. Pagājušo reizi tā bija iekārtota torņa pagrabā - nu laikam esmu izaudzis līdz torņa otrā stāva līmenim,” par izstādes nosaukumu un ideju ar smaidu stāsta tās autors Matiass Jansons.

 

Šoreiz tēlnieka Matiasa Jansona personālizstādē „2.līmenis” būs skatāmas skulptūras dažādos materiālos - granītā, dolomītā, teracco M, sālī un fotogrāfijās.


„ Joprojām pieturos pie trim sev galvenajiem motīviem - forma, siluets un sajūtas,” savu māksliniecisko rokrakstu raksturo tēlnieks.

 

Matiass Jansons(1973.) Mācījies Latvijas Mākslas Akadēmijā, Tēlniecības nodaļā. Vecāku - tēlnieku Andreja Jansona un Maijas Baltiņas vadībā pilnveidojis māku granīta izmantošanā tēlniecībā. Regulāri piedalās dažādās mākslas izstādēs, projektos, simpozijos. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Iecienītākie materiāli: granīts, dolomīts un autortehnika - teracco M.

 

Tēlniecības vilinājums turpinās jau trešajā paaudzē, jo Jansonu dzimta ir tēlnieki trīs paaudzēs – Kārlis Jansons (1896-1986), Andrejs Jansons (1937-2006) un Matiass Jansons(1973).

 

Cēsīs apskatāmas Jansonu dzimtas skulptūras: Matiass Jansons „Gadsimtiem ejot”, Andrejs Jansons „”Mātes karā”, prof. Kārlis Jansons „Cīņa ar Kentauru”, „Zemes māte”.

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64121815, 29293195

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv