Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 7.jūnijs   Vārda dienu svin: Gaida, Arnis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 29.jūlijs  


Cēsinieku klubs iedibina atgriešanās balvu un piedāvā idejas pilsētas attīstībai

 

Sestdien, 31.jūlijā, Cēsu pilsētas svētku laikā biedrība Cēsinieku klubs iepazīstinās ar vairāk nekā 20 aizraujošām idejām pilsētas turpmākai attīstībai, kā arī pirmo reizi pasniegs balvu cēsniekam, kas pēc studijām vai darba gaitām citur atgriezies uz dzīvi Cēsīs.

 

Idejas Cēsu attīstībai vēl nepieredzētā publiskā akcijā prezentēs 60 jaunieši, kas laikā no plkst. 13 līdz 14 dažādās pilsētas vietās izstādīs publiskai apskatei priekšlikumus, kurus cēsnieki aicināti īstenot pašu spēkiem, negaidot uz pašvaldības vai valsts atbalstu. Akcijas noslēgumā visas idejas būs redzamas skvērā pie k/t Vidzemnieks Raunas iela 13 līdz svētku noslēgumam.  

 

Daļa no pilsētas attīstības idejām gūtas konkursā, kura ietvaros blogā www.cesnieki.lv saņemti gandrīz 90 priekšlikumi. Blogā izvērtusies gan nopietna diskusija par aktuālām pilsētas problēmām, gan arī radītas drosmīgas un jaunas ieceres, piemēram, izveidot pasaku parku, domu graudu darbnīcu, īpaši sagaidīt pilsētas viesus dzelzceļa stacijā, sarīkot visu cēsnieku plenēru, aizsākt brīvdabas kino seansus, ko skatītāji vēro automašīnās u.c. Piecas visaugstāk vērtētās idejas Cēsu pilsētas svētku laikā plkst. 14:00 saņems balvas – bāra Draugi dāvanu kartes un iespēju uzspēlēt jaunizveidoto ķegļu spēli Cēsu Pils dārzā. Šī Cēsinieku kluba jauniešu iniciatīva noris projekta Keep our brains at home 2 ietvaros.

 

Svētku turpinājumā plkst. 18 Vienības laukumā Cēsinieku kluba valdes priekšsēdētājs Rolands Tjarve pirmo reizi pasniegs atgriešanās balvu Nekur nav tik labi kā Cēsīs!. „Vēlamies novērtēt cēsniekus, kas pēc mācību vai darba gaitām atgriežas uz dzīvi dzimtajā pilsētā. Apbalvojums plānots kā ikgadēja tradīcija un ceram, ka tas iedvesmos arī citus bijušos cēsniekus”, saka R.Tjarve. Balva būs īpašs mākslas darbs – bumerangs, kas simbolizē atgriešanos. Tās skici radījis cēsnieks mākslinieks Ritums Ivanovs.

 

Biedrība Cēsinieku klubs apvieno esošos un bijušos cēsniekus, kas vēlas uzturēt saikni ar pilsētu un palīdzēt tai attīstīties. Biedrības projekta Keep our brains at home 2 mērķis ir raisīt diskusiju un radīt idejas izglītības un nodarbinātības uzlabošanai, lai mazinātu jauniešu intelektuālā potenciāla aizplūšanu no mazpilsētām. Projektu finansē Eiropas Komisijas atbalsta programma Jaunatne darbībā, savukārt Cēsinieku kluba darbību finansiāli atbalsta Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu mehānisma ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Siksnāne

Biedrības „Cēsinieku klubs” projekta vadītāja

E-pasts: cesinieku.klubs@cesis.lv   

Tālrunis: 29480968

www.cesnieki.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv