Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 14.jūlijs   Vārda dienu svin: Oskars, Ritvars, Anvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 29.jūlijs  


Teju vēsturisks notikums


Jūlija nogalē Cēsīs tirgus un stacijas tuvumā, smilšu autostāvvietas teritorijā uzstādīta un sākusi darboties publiskā maksas tualete. Kā pastāstīja novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītājs Igors Mercs, tualete darbojas automātiski. Iemetot 20 santīmus ( dažādās monētās) durvis atveras, uzturēšanās laiks ir limitēts ( 15 minūtes), arī tas tiek kontrolēts automātiski. Ir uzbūvēta piebrauktuve, lai tualetē varētu iekļūt arī cilvēki ar kustību traucējumiem. Telpa tiks uzkopta trīs reizes dienā, par ko pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA „Tīrības nams”. Tualete ir apsildāma un tā darbosies arī ziemā, lai novērstu ļaunprātīgu rīcību, ir uzstādīta namiņa apkārtnes videonovērošanas kamera.

   Tualete izmaksāja nepilnus astoņus tūkstošus latu, vēl apmēram tikpat izmaksāja visu nepieciešamo komunikāciju izbūve un pieslēgšana. Uzturēšana izmaksas vairāk nekā 400 latus mēnesī. Šie izdevumi tiek segti no pašvaldības budžeta. Lēmums par tualetes uzstādīšanu tika pieņemts, izstrādājot pašvaldības budžetu šim gadam, ņemot vērā cēsnieku un pilsētas viesu pārmetumus par to, ka Valsts akciju sabiedrības „Latvijas Dzelzceļš” īpašumā esošā stacijas tualete ir, saudzīgi izsakoties, ļoti bēdīgā stāvoklī. Jāatgādina, ka stacijas tualete, tāpat kā stacijas ēka ir „Latvijas Dzelzceļa” īpašums un uzņēmumam būtu jānodrošina, lai tualete ir atbilstoša šodienas prasībām. Taču tas jau gadiem ilgi netiek darīts. Savukārt iedzīvotāji pārmetumus par arhaisko un nehigiēnisko stacijas tualeti adresēja  pašvaldībai. Taču likums  liedz iespēju pašvaldībām ieguldīt līdzekļus cita uzņēmuma pārvaldījumā esošā īpašumā un rekonstruēt stacijas tualetes par novada nodokļu maksātāju naudu.

  „Cēsu Vēstis” jau rakstīja, ka Cēsu, tolaik vēl pilsētas pašvaldība, jau pirms gandrīz desmit gadiem piedāvāja pārņemt stacijas ēku un to renovēt. Bija plānots izbūvēt  labiekārtotas darba telpas dzelzceļa un autoostas darbiniekiem, ērtas telpas pasažieriem, atsevišķu istabu māmiņām ar bērniem, kafejnīcu, kioskus, ēkas pieslēgšanu centralizētai siltumapgādei un, protams, arī labiekārtotas tualetes stacijas centrālajā ēkā. Lai īstenotu šo ieceri, pašvaldībai vajadzēja stacijas ēku un zemi pārņemt savā īpašumā. „Latvijas Dzelzceļš” ( L.Dz)  2003.gadā piekrita nodot Cēsu pašvaldībai nekustamo īpašumu Stacijas laukumā 5. un tika pat sagatavoti dokumenti īpašuma nodošanai.

  2005.gadā tika pieņemts Ministru kabineta rīkojums par LDz nekustamā īpašuma nodošanu Cēsu pašvaldībai un šķita jau, ka atliek vien atrast finansējumu un uzsākt vēsturiskās stacijas celtnes pārveidi par pasažieriem draudzīgu ēku, kas tiešām varētu būt Cēsu vizītkarte... Taču nekā! LDz valde kategoriski uzstāja, lai pēc tam, kad ēka būs nodota pašvaldībai, dzelzceļa darba nodrošināšanai nepieciešamās telpas pašvaldība LDz nodotu bezatlīdzības lietošanā. Savukārt likums aizliedz pašvaldībām iznomāt telpas bez maksas. Cēsu domes piedāvājums vienoties par telpu īri, nosakot simbolisku samaksu, LDz vadības atsaucību neguva. Rezultātus nedeva arī vairākus gadus ilgusī pašvaldības sarakste gan ar LDz, gan Satiksmes ministrijas amatpersonām.

Attēlā: Cēsu tirgus un stacijas tuvumā uzstādīta maksas tualete

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv