Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 28.janvāris   Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 29.augusts  


Cēsnieki, kļūstiet par "Nākamiem 90"!

Cienījamie cēsnieki, jaunieši!

 

Šogad mūsu valstij apaļa jubileja – 90 gadi. Prezidenta kanceleja un 90.gadadienas svētku koordinators – Aizsardzības ministrija – gatavojoties valsts dzimšanas dienai, iecerējusi vairākus pasākumus.

Latvijas institūts sadarbībā ar Valsts jaunatnes un iniciatīvu centru, kā arī Prezidenta kanceleju Latvijas 90. gadu jubilejā organizē projektu Nākamie 90! Meklējot Latvijas izcilākos skolēnus, kuriem ir sava vīzija par Latviju, kādā viņi vēlas dzīvot pēc 10 gadiem un kuri 17.novembrī uz Nacionālā teātra skatuves, Prezidentam un savai ģimenei klātesot, ir gatavi proklamēt savu nākotnes Latviju (ko LTV1, 18. novembrī varēs vērot arī visa Latvija).

 

Aicinu visus tos, kas vēlas redzēt Cēsu bērnus un jauniešus uz Nacionālā teātra skatuves deklarējot Latvijas nākotni, iesaistīties projekta realizēšanā, tādejādi apliecinot, ka Cēsu bērni un jaunieši ir un būs visaktīvākie, atraktīvākie, radošākie un tādi, kas ir cienīgi deklarēt mūsu nākotni!

 

 

Informācija par projektu:

 

„Latvija. Nākamie 90”

 

Kas ir Nākamie 90? Tie ir mūsu valsts bērni, kam ir savs viedoklis par šīs valsts nākotni. Konkursā var pieteikt 1. – 12. klašu (2007./2008.mācību gada absolventus ieskaitot) audzēkņu – bērnus un jauniešus ar interesantām idejām, talantiem, panākumiem. Mēs meklējam tos, kas sevi jau pierādījuši kā domājoši, radoši un sabiedriski aktīvi cilvēki, tos, kas domā par nākotnes Latviju.

 

Kā pieteikt? Aicinām vispārējās, speciālās, profesionālās un interešu izglītības iestādes, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas no 15. maija līdz 15. septembrim pieteikt bērnus un jauniešus (ne vairāk par 2 no viena pieteicēja) konkursā „Meklējam Nākamos 90”. Pieteikumā gaidīsim:

-          pieteicēja sagatavotu bērna/jaunieša dzīvesstāstu, kas ļauj spriest par viņa rakstura īpašībām, interesēm, mērķtiecību un panākumiem;

-          paša bērna/jaunieša uzrakstītu apmēram 500 rakstu zīmes garu redzējumu par Latviju pēc 10 gadiem, atklājot savus uzskatus par vērtībām un principiem, uz kuriem jābalstās mūsu valstij;

-          konkursam pieteiktā dalībnieka kontaktinformāciju: vārds, uzvārds, adrese, tālruņa numurs, e-pasta adrese; izglītības iestāde, klase/kurss, izglītības iestādes adrese, tālruņa numurs, e-pasta adrese;

-          priecāsimies arī par fotogrāfiju, jo par bērniem stāstīsim visai Latvijai un leposimies ar viņiem.

 

Kam pieteikt? Pieteikumus gaidīsim līdz 2008.gada 15.septembrim (pasta zīmogs) Latvijas institūtā, Kaļķu ielā 7 – 4. st., Rīgā, LV-1050.

 

Kas tālāk? Pieteikumus izskatīs kompetenta žūrija – Latvijā atzītas personības, kas izvēlēsies 90 bērnus un jauniešus – Nākamos 90. Latvijas Republikas 90. gadadienas priekšvakarā, 17. novembrī viņi atradīsies uz Nacionālā teātra skatuves, tāpat kā to redzam Viļa Rīdzenieka fotogrāfijā no 1918. gada 18. novembra notikumiem. Valsts prezidentam Valdim Zatleram klātesot, viņi no jauna proklamēs Latvijas valsti – tādu, kādu šie jaunieši vēlas to redzēt pēc 10 gadiem. Klātienē Nākamos 90 vēros vecāki, bet 18. novembra rītā, LTV ēterā viņus redzēs visa Latvija. Dalībniekiem apsolām svētku sajūtu visas dienas garumā!

 

Vēl? Nākamie 90 ir arī pienākums un atbildība domāt par Latvijas 100 gadu jubileju!

 

Papildus informācija par projekta norisi: Ieva Leimane, Latvijas institūta Ārējo sakaru nodaļas projektu vadītāja: ieva.leimane@li.lv, tālr.: 67503665. www.lv90.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv