Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 29.augusts  


15.septembrī Zigfrīds Muktupāvels un Jānis Lūsēns koncertā „Ar zvaigžņu kluso gaismu”

Satikšanās mūzikā - tā ir Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela pēc 30 gadiem jauna tikšanās koncertprogrammā “Ar zvaigžņu kluso gaismu”. Koncerts Cēsīs skanēs 15.septembrī plkst.18:00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā.

 

Kopš leģendārās grupas “Zodiaks” laika, komponistam ir tapušas divas programmas sadarbībā ar Zigfrīdu - “Violets” - ar Austras Skujiņas dzeju, un “Zelta sirds” ar Kārļa Skalbes dzeju. “Ar zvaigžņu kluso gaismu” ir trešā  koncertprogramma, un tā ir iecerēta atskaņojumam Dievnamos.

 

Izvēlētās vakara stundas koncerta norisei ir komponista asociācija ar jaunības laikā pavadītajiem vakariem dzimtās Liepājas baznīcās, spēlējot ērģeles.  Programmā ietvertā mūzika iezīmē ilgu laiku komponista daiļradē - no pat 1980. gada līdz trijiem pirmatskaņojumiem, kas tapuši šī gada martā.  Tajā būs dzirdami vairāki Indriķa dziedājumi no Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperas “Indriķa hronika”, tālajos 80. gados tapušas dziesmas ar Māra Melgalva vārdiem un pēdējos gados komponētās dziesmas ar Kārļa Skalbes, Aspazijas un Plūdoņa vārdiem. Koncerta noslēgumā izskanēs divas jaunas dziesmas ar nākama gada jubilāra – Ojāra Vācieša mīlas lirikas dzeju, kuras smalkums un jūtīgums varētu būt tuvs sufistu izpratnei par Dievu kā labāko draugu. Skaņdarbos abi mākslinieki meklēs veidu, kā caur mūziku un dzeju apliecināt savu piederību Dieva radītajai pasaulei un kārtībai tajā.

 

Par šī muzikālā vakara moto varētu kļūt dzejnieka Pētera Brūvera dzejas rindas – „…izsīkst vārdi, ilgi viņi cīnījās par to, kuram vārda nav...”.

 

Rīkotājs- „APVIENĪBA ARS NOVA”

 

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs.

Biļetes cena: Ls 3,-

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv