Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 29.augusts  


Ziņas no Cēsu novada pašvaldības policijas

Šajā rubrikā publicējam Cēsu novada Pašvaldības policijas informāciju par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.

8. augusts. Pašvaldības policijas ekipāžai bija jādodas uz Zaļo ielu, kur ceļmalas krūmos vārtoties kāda iereibusi sieviete, kas piedevām vēl bļaustās un lamājas. Kārtības sargi šo dāmu vispirms nogādāja uz slimnīcu, kur viņai veikta veselības pārbaude, pēc tam uz mājām izgulēt reibumu.

  Ap pusnakti bija jādodas uz Saules ielu, kur norisinājās ģimenes konflikts. Sieviete pēc ilgstošākas alkohola lietošanas bija sasniegusi dzīvībai bīstamu 4,6 promiļu reibuma pakāpi, tāpēc operatīvi tika izsaukta ātrās palīdzības brigāde un sniegta palīdzība. Nedaudz atģidusies sieviete solījās vairs nekonfliktēt un mudīgi doties gulēt cerībā, ka rīts tomēr būs gudrāks par vakaru.

9.augusts. Agrā pēcpusdienā videonovērošanas dežurants pamanīja, ka  zālājā pie „Vidzemnieka” saldi dus viens no pašvaldības policijas pastāvīgajiem klientiem. Pamodināts viņš skaidroja, ka dzīve pilsētas asfaltbetona džungļos viņu pagalam iztukšojusi un sācis jau sajust, ka ar joni tuvojas izdegšanas sindroms, tālab vien uz brīdi atlaidies zālienā, lai veldzētos pie dabas spēcinošās krūts. Policisti klienta skaidrojumu uzklausīja saprotoši, tomēr nogādāja  viņu mājās un ieteica kontaktiem ar dabas krūti izvēlēties mazāk sabiedriskas vietas.

  Loka ielā izdevās atgūt iepriekšējā dienā nozagtu velosipēdu, ko bērni paši bija atpazinuši. Lieta nodota Valsts policijas iecirkņa inspektoram.

  Krietni pēc pusnakts bija jādodas uz Stacijas laukumu, kur bāra apsargs netika galā ar kādu vīrieti, kurš uzmācās  apmeklētājiem un bārmenei. Vīrietis nogādāts Valsts policijas Cēsu iecirknī, pēc tam uz slimnīcu ekspertīzes veikšanai, jo bija radušās aizdomas, ka viņš ir lietojis narkotikas.

10.augusts. Pēcpusdienā videonovērošanas dežurants pamanīja, ka pastāvīgākais no pastāvīgajiem klientiem atkal ērti iekārtojies pagulēties zālājā pie „Vidzemnieka”. Pamodināts, viņš kārtības sargiem skaidroja, ka izlasījis (kaut kur internetā), ka Anglijā, piemēram, mecenātiem, kas palīdzējuši  labiekārtot kādu parku, tiek uzstādīti glīti soliņi, piemēram , ar plāksnīti  uz kuras rotājas mecenāta vārds. Viņš, vai zina, arī ir Cēsu mecenāts, jo pilnīgi nesavtīgi un bez atlīdzības pārlūko un šķiro pilsētas atkritumu konteineru saturu. Tāpēc ir pelnījis, ja ne soliņu, tad zālienu ar krāsmetāla plāksnīti.  Policisti ar sapratni uzklausīja klienta paskaidrojumu un nogādāja viņu dzīves vietā.

  Savukārt pēc pusnakts, uz dusu kādā Leona Paegles nama kāpņu telpā bija iekārtojies nepilngadīgs puika. Viņš tika nogādāts dzīves vietā Amatas novadā.

11.augusts. Kā jau sestdienās ierasts policistiem bija jāpaceļ un jānogādā dzīves vietās vairāki pakritušie.  Bet zāliens pie „Vidzemnieka” tomēr ir īpaša vieta un tāda jau nevar palikt tukša. Pievakarē tur tika pamanīts kāds cits gulētājs. Esot salasījies (kaut kur internetā)  par „Vidzemnieka” zāliena neparasto spēju vienā rāvienā nogādāt dusētāju no sansāras nirvānā un otrādi. Nolēmis pasnaust, iepriekš saņemot  pastāvīgā klienta atļauju. Paklausot kārtības sargu ierosinājumam, vīrs tomēr devās meklēt citu guļvietu.

  Ap pusnakti  bija jādodas izšķirt divu dāmu kautiņš Lielā Katrīnas ielā. Māsas, noskatījušās Gogoļa „ Mirušās dvēseles”  Cēsu sporta kompleksā, bija aizsākušas  diskusiju – ir vai nav dvēsele mirstīga.  Viena kā argumentu minēja to, ka zinātnieki atklājuši  Higsa bozonu jeb „Dieva daļiņu”.  Otra norādīja uz kaktā pieslieto beisbola bozi komplektā ar maģisko frāzi – Ka vilkšu!  Tā vārds pa vārdam,  līdz izcēlās tracis un māsu ezotēriskajā diskursā nācās iejaukties kārtības sargiem.  Viņi strīdniecēm pieklājīgi paskaidroja, ka  Higsa bozons  pieder bozonu saimei, kas tā nosaukta, godinot indiešu fiziķi Šatjendranatu Bozi. Taču tas maz ko paskaidro par dvēseles un nemirstības attiecībām. Kārtības sargi pievērsa māsu uzmanību  tam, ka domas ir kustīgi elektroni un visas, tostarp arī nešpetnas domas, starojuma formā plivinās visumā. Māsas ar interesi uzklausīja kārtības sargu paskaidrojumus un dedzīgi apliecināja, ka viņām no tiesas rūp planētas Zeme tēls visā visuma telpā.  Neērti tomēr, ja citu civilizāciju neironi vai kāds melnais caurums sastapsies ar Katrīnas ielā padomātām nepieklājīgām domām starojuma formā. Ko gan viņi par mums padomās! Tāpēc māsas nolēma turpmāk dzīvot draudzīgi, noskatīties arī Gogoļa „ Revidentu”  un diskusijai par šo izrādi uzreiz piesaistīt kārtības sargus, lai kas nelāgs nepadomājas un atkal nav jāsarkst visuma priekšā.

 Rīta pusē videonovērošanas dežurants pamanīja, ka Līvu laukumā briest kautiņš starp jauniešiem. Pašvaldības policijas ekipāža operatīvi izbrauca un konfliktu novērsa.

12.augusts. Iedzīvotāji informēja par kādu jauniešu kompāniju, kas stāvvietā pie automašīnas lietoja uzturā reibinošus dzērienus un, kā izskatījās, gatavojas meklēt piedzīvojumus. Piedzīvojumi paši jauniešus atrada. Pašvaldības policijas ekipāža aizdomīgo auto apturēja un tās vadītāju kopā ar reibuma pazīmēm  nodeva valsts policijas kolēģiem.

  Vakarpusē daži apņēmīgi vīri bija aizturējuši  kādu, kas viesa viņos aizdomas par noslieci uz pedofiliju. Lietas noskaidrošana uzticēta valsts policijas darbiniekiem.

15.augusts.  Kāds  vīrs bija iecerējis arī Maija parku padarīt par iecienītu reibuma izgulēšanas vietu. Parka saimnieki, melno gulbju pāris Zigfrīds un Odīlija izrādīja pamatotu sašutumu par šādu ieceri, un kārtības sargi dusētājam noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu.

 Vakarpusē policijas ekipāžai bija jādodas izšķirt kāds ģimenes strīds, ko bija sarīkojis sareibis vīrs. Kārtības sargi skandālistam ieteica izpildīt vingrojumu kompleksu, kas ietvēra  nūjošanas distanci, dziļos pietupienus un koncentrētu elpošanu. Ziniet, tas darbojas, vīrs pieveicis minētās aktivitātes, mājās atgriezās rāms, izrādīja viennozīmīgu izpratni un piekrišanu sievas priekšlikumiem un ierosinājumiem un līganā nūjotāja solī devās uz gultu.

17.augusts. Kārtības sargiem atkal bija jādodas izšķirt kāds ģimenes konflikts, šoreiz starp māti un meitu. Raugi, māte ar civilvīru un vēl kādu draugu nekādi negribēja doties prom no mājas, kas pieder meitai. Patīkot viņai i meita, i māja un arī civilvīram, un draugam patīk. Taču meitai vis nepatika patikt, un trijotnei nācās doties prom. Tā gadās.

 Pastāvīgākais no pašvaldības policijas pastāvīgajiem klientiem atkal klāt kā nagla un posās uz dusu pie „Vidzemnieka”. Taču, pamanījis videonovērošanas kameras pārmetošo skatienu, bez ierunām devās prom.

Vēlu vakarā Pastariņa skolas sporta laukumā  jaunieši grasījās uzvarētāja noskaidrošanai likt lietā dūres. Kārtības sargi atgādināja viņiem par godīgas spēles principiem, un jaunieši draudzīgi devās mājās.

19.augusts. Pašvaldības policijas ekipāžai atkal bija jāiedziļinās ģimenes attiecību samezglojumos. Šoreiz kāda sieva nelaida mājās vīru, un šādas rīcības iemesls, kā saka, uz sejas –nu piedzēries, draņķis tāds! Kārtības sargi uzaicināja laulāto draudzeni uz situāciju paraudzīties pozitīvi – ielaižat vīru mājās, lai izguļas, rīt viņš būs skaidrā un var izrādīties noderīgs gan praktiskā, gan romantiskā kopdzīves aspektā. Sieva paraudzījās pozitīvi… un ielaida vīru mājās un mīklas rulli lai noglabāja atpakaļ atvilktnē.

 21.augusts. Dienā pašvaldības policijas ekipāžai kāds veikalā pieķerts preču zaglis bija jānogādā kolēģiem Valsts policijā. Tad jāpaceļ kārtējais krutkas nogurdinātais, kas šoreiz dusai bija izvēlējies pagalam neērtu guļvietu - Pils parka trepes. Pamodināts, viņš devās mājās kopā ar visiem trepju izciļņu nospiedumiem uz jaunā tvīda uzvalka.

Vakarpusē kārtības sargiem atkal bija jāliek lietā savas ģimenes psihologu prasmes, un jāveic krīzes terapija, lai novērstu ģimenes konfliktu, ko bija uzrīkojis sareibis vīrs. Skandālists pēc kārtības sargu – terapeitu vārdiem – jūsu kreisās kājas labais īkšķis ir silts un mierīgs, apklusa un solījās mudīgi iet gulēt. Bet sieva ar policijas busiņu tika nogādāta pie mammas, kur to gaidīja miers un gardas pankūkas ar zemeņu ievārījumu.

24.augusts. Bija saņemta ziņa, ka kāds cilvēks guļ pie ielu krustojuma. Policijas ekipāža izbraucot pārliecinājās, ka šoreiz tas nav kāds no pastāvīgajiem klientiem.  Vecākam vīram bija kļuvis slikti un viņš atsēdās, jo nespēja paša spēkiem turpināt ceļu. Kārtības sargi palīdzēja viņam veiksmīgi nokļūt mājās. Paldies, iedzīvotājiem, kas informē par šādiem gadījumiem, jo tādējādi var palīdzēt tiem, kam palīdzība tiešām nepieciešama.

Informāciju sagatavoja
Andris Vanadziņš
Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv