Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 29.septembris  


Cēsis – ceļā uz titulu Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014

Katru gadu divas pilsētas Eiropā iegūst Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu (links uz http://www.europarl.europa.eu/news/archive/staticDisplay.do?language=lv&id=1004). 2014.gadā šo statusu iegūs viena pilsēta Latvijā un viena pilsēta Zviedrijā. Pilsētas tiek izvēlētas nacionālā atlases konkursa ietvaros (links uz http://www.km.gov.lv/UI/main.asp?id=23619), un Cēsis ir izvirzījušas savu kandidatūru godpilnā statusa iegūšanai.

 

2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts nav tikai plaša un kvalitatīva kultūras programma, kas nodrošinās kultūras pieejamību reģiona iedzīvotājiem un piesaistīs kultūras tūristus. Cēsu skatījumā tas būtībā ir pilsētas un reģiona attīstības projekts, kas sniegs ieguldījumu visu nozaru un dzīves sfēru attīstībā – mūžizglītībā, sociālajā integrācijā, radošās ekonomikas attīstībā, vispārējās dzīves kvalitātes celšanā, infrastruktūras uzlabošanā un sakārtošanā, uzlabojot vietējo komunikāciju un strauji attīstot reģiona sadarbību ar citām ES dalībvalstīm un robežvalstīm. Vienlaikus tas stiprinās Cēsu un reģiona saikni ar valstiskumu un pašapziņu nacionālajā kontekstā.

 

Cēsu mērķi, veidojot Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 programmu:

 

 • Veidot starpkultūru dialogu - veicināt informācijas, ideju un pieredzes apmaiņu, paverot neskaitāmas iespējas ideju ģenerēšanai un to īstenošanai, viedokļu apmaiņai un līdzvērtīgai komunikācijai - starp Latvijas, Eiropas Savienības un citu valstu iedzīvotājiem neatkarīgi no vecuma, izglītības, tautības, profesijas, statusa un dzīvesstila.
 • Eksponēt Latvijas kultūras unikalitāti, savdabību un daudzšķautņainību Eiropas kultūras daudzveidības kontekstā un darīt to pieejamu un saprotamu citiem.
 • Paplašināt Cēsu pilsētas atpazīstamību (kā arī sinerģijas principā balstītu Latvijas valsts atpazīstamību) un kultūras tūrisma pieaugumu reģionā, veicot investīcijas pilsētas un reģiona infrastruktūrā un vidē, nodrošinot uzlabojumus kultūras attīstībā un kultūrvides pieejamībā, sekmējot pilsētas un reģiona identitātes izveidi, nostiprināšanu un integrāciju Eiropā.
 • Veicināt radošās industrijas un inovāciju attīstību Cēsīs un Vidzemes reģionā.
 • Veicināt valsts, privātā un nevalstiskā sektora sadarbību, attīstot starpnozaru projektus un sekmējot kultūras, izglītības, zinātnes, mākslas, uzņēmējdarbības un tehnoloģiju sintēzi.
 • Uzsvērt Eiropas kultūru kopīgās vērtības un aktualizēt dialoga un iecietības jēdzienus gan vēsturiskajā, gan šodienas kontekstā.
 • Aktivizēt visplašāko vecuma un sociālo grupu iedzīvotāju līdzdalību kultūras procesos un kultūras vides uzlabošanā reģionā.
 • Sekmēt vēsturisko kultūras tradīciju un kultūras mantojuma ilgtspēju un iekļaušanu mūsdienu apritē.
 • Veicināt cilvēku sapratni par estētikas un apkārtējās vides nozīmi dzīves kvalitātes uzlabošanā.
 • Rosināt cilvēkresursu potenciāla izmantošana, motivējot un „atbrīvojot” individuālo un kolektīvo radošumu.
 • Radīt unikālus produktus un idejas ar augstu pievienoto vērtību.

 

Organizatori aicina programmas veidošanā aktīvi iesaistīties Cēsu iedzīvotājus! 2009.gadā rīkosim plašas diskusijas un forumus, apzinot kultūras organizāciju un iedzīvotāju nepieciešamības un vēlmes. Jau šobrīd visas idejas, atsauksmes un ierosinājumi tiek laipni gaidīti uz e-pastu cesis2014@cesis.lv vai tel.64122431.

 

Papildu informāciju var saņemt Cēsu Kultūras centrā, tel. 64122431 (Ilona Asare), e-pastu: ilona@kulturcentrs.lv.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv