Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 29.septembris  


Melnajiem gulbjiem ģimenes pieaugums

Agrā 29.septembra rītā Maija parka melno gulbju pāris Zigfrīds un Odīlija sagaidīja ģimenes pieaugumu, izšķīlās pirmais mazulis. Pāris perē vēl trīs olas. Kā pastāstīja pilsētas ainavu arhitekts Jānis Sirlaks, melno gulbju izšķilšanās publiskā parkā ir unikāls notikums, Latvijā tāds nav pieredzēts. Iespējams, gulbji iedvesmojušies no tā, ik dienas parkā pastaigājas māmiņas ar mazuļiem, smaidot piebilst J.Sirlaks. Ja jau putni perē mazuļus tas nozīmē, ka viņiem Cēsīs patīk.

 

Mazos gulbīšus pēc izšķilšanās apsekos vetārsts un Rīgas zooloģiskā dārza speciālists. Mazuļiem tiek izstrādāta īpaša ēdienkarte. Nedēļas laikā melno gulbju ģimene pārcelsies uz ziemas māju, kur putniem tiks nodrošināts nepieciešamais siltums, jo viņu mītnes zemē Austrālijā tagad ir silts pavasaris.

 

Pavasarī Zigfrīds un Odīlija kopā ar mazuļiem atgriezīsies Maija parkā. Parasti gulbji kopā ar bērniem ir gadu, bet ja jaunajiem putniem arī patiks Cēsīs, turpmāk parka apmeklētājus priecēs liela melno gulbju saime.

 

Cēsnieki aicināti izteikt savus priekšlikumus - kādos vārdos saukt jaunos gulbīšus, zvanot pilsētas domes sabiedrisko attiecību nodaļai pa tālruni – 64121677.

 

Attēlā: Melno gulbju Zigfrīda un Odīlijas pirmais mazulis. Vārdiņu izdomāt var jebkurš uz ziņot uz Cēsu domes sabiedrisko attiecību nodaļu! Foto: Jānis Sirlaks

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv