Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 29.septembris  


Cēsīs turpinās ielu atjaunošana

Ne tik liekā apjomā kā iepriekšējos gados, bet tomēr turpinām īstenot pilsētas ielu sakārtošanas programmu. No centrālajām ielām sliktākajā stāvoklī ir Uzvaras bulvāris, par ko esam saņēmuši arī iedzīvotāju pārmetumus, jo satiksme pa šo ielu ir intensīva. Jau drīz sāksies Uzvaras bulvāra rekonstrukcija, to veiksim par atlikušajiem pašvaldības kredīta līdzekļiem maģistrālo ielu rekonstrukcijas programmai, ko īstenojām pagājušajā un aizpagājušajā gadā.

  Jūlijā parakstījām līgumu ar Satiksmes ministriju par kārtējo satiksmes drošības uzlabošanas projektu. Šoreiz finansējums ir iedalīts Vāveres ielas asfaltēšanai, apgaismojuma, ietvju un lietus ūdens kanalizācijas izbūvei. Tas nodrošinās ērtu un drošu piebraukšanu un mazuļu nogādāšanu uz specializēto bērnudārzu. Ir noticis konkurss un tiesības veikt šo darbu ieguva Cēsu uzņēmums „Ceļinieks 01”. Konkursa pieteikumā uzrādītā summa ir divas reizes mazāka nekā bija aprēķināts projekta tāmē. Tātad būs ievērojams līdzekļu ietaupījums un vērtēsim iespējas iesniegt Satiksmes ministrijai vēl kādu satiksmes drošības uzlabošanas projektu. Pabeidzot Vāveres ielas rekonstrukciju, būs sakārtotas brauktuves pie visām pilsētas izglītības iestādēm.

  Šogad sāksim apjomīgu maģistrālo ielu rekonstrukcijas programmu, ko finansē no Eiropas Savienības pilsētvides attīstības projektiem paredzētās naudas. Jūlija nogalē notika konkursa pieteikumu atvēršana Cīrulīšu un Vaives ielu rekonstrukcijai. Pretendentu piedāvātās summas ir par apmēram 50% zemākas nekā pirms diviem gadiem izstrādātajās projektu tāmēs. Tātad būs ievērojams līdzekļu ietaupījums un vērtēsim, kur šo naudu ieguldīt. Darbi Cīrulīšu ielā sāksies jau šogad, diemžēl Vaives ielas atjaunošana kavēsies. Vispirms te ir jāveic pašvaldības uzņēmuma „Vinda” ūdensvada un kanalizācijas tīkla rekonstrukciju, taču konkursa rezultāti par šo darbu veikšanu ir pārsūdzēti un pagaidām nav zināms, cik ilgi notiks lietas izvērtēšana. ES finansētās programmas ietvaros, turpmākajos divos gados veiksim Jāņa Poruka, Gaujas, Līgatnes un Valmieras ielu rekonstrukciju.

 

Jānis Rozenbergs

Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv