Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 2.jūnijs   Vārda dienu svin: Emma, Lība
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 29.septembris  


Cēsu Jaunajā pilī drīzumā tiks pabeigti būvniecības darbi

Cēsu novada pašvaldības īstenotā projekta „Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai” ietvaros Cēsu Jaunajā pilī būvniecības darbi drīzumā tiks pabeigti.

 

Apmeklētājiem atvērta būs labiekārtota konferenču zāle pils trešajā stāvā un jauna izstāžu zāle - galerija pils bēniņu telpās, kas būs vienlaikus piemērota gan izstāžu norisei, gan muzejpedagoģisko programmu un citu izglītojošu nodarbību organizēšanai. Pirmie apmeklētāji pils augšējos stāvos tiks gaidīti pirms Ziemassvētkiem, kad Cēsu Vēstures un mākslas muzejs aicinās bērnus ar vecākiem uz tradicionālajām radošajām darbnīcām skolēnu brīvlaikā. Lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas dažādām iedzīvotāju grupām, Cēsu Jaunajā pilī tiek izbūvēts lifts, kas nodrošinās apmeklētāju pieejamību pils augšstāvos.

 

Pils otrajā stāvā būvfirmas „Re un Re” vadībā šogad un nākamgad turpinās interjera apdares restaurācijas darbi. Projekta ietvaros tiek veikta nopietna kultūrvēsturiskā izpēte, kas ir pamats pils telpu vēsturisko interjeru apdares autentiskai restaurācijai. Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumā ir saglabāti vairāki nozīmīgi agrākā Cēsu pils interjera priekšmeti, kas veidos topošās pils interjerekspozīcijas kodolu.

 

Pēc restaurācijas darbu pabeigšanas, Cēsu Jaunajā pilī tiks atvērta Cēsu vēstures un mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija „Cēsis – Latvijas vēstures simbols”, kas būs interaktīvs, vēsturiski hronoloģisks stāsts par novada vēsturi un atspoguļos Cēsu pilsētas būtisko lomu visas Latvijas vēsturē.

 

Pēc pilnīgas pils rekonstrukcijas muzejs ar savu piedāvājumu veicinās Vidzemes kā tūrisma galamērķa atpazīstamību un būs pilsētas vizītkarte - tikšanās vieta, kur organizēt apspriedes, konferences un sanāksmes vietējā, reģionālā un valsts līmenī.

 

Projektu "Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai" realizē Cēsu novada pašvaldība ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un Latvijas valsts atbalstu. Projekta kopējās izmaksas ir 1 720 580 LVL, tai skaitā ERAF līdzfinansējums 85% apmērā - 1 414 787 LVL un valsts budžeta dotācija 4.5% apmērā – 74 901 LVL. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības interesi un izpratni par Cēsīm un Vidzemi kā Latvijai svarīgu reģionālu kultūrvēsturisku centru pagātnē un tagadnē, savā darbā balstoties uz muzeja krājumu, tā izpēti un unikālo iespēju eksponēt un izmantot valsts nozīmes Kultūras pieminekli Cēsu Jauno pili, lai uzturētu lepnuma un patriotisma jūtas vietējos iedzīvotājos, īpaši skolu jaunatnē, kā arī attīstītu kultūrtūrisma iespējas Vidzemē.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Ilona Asare

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Projektu vadītāja

e- pasts: ilona.asare@cesis.lv

Tālr.: 64127755, 27878275.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv