Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 29.septembris  


No 1.oktobra Portugāles flīžu māksla Cēsu Vēstures un mākslas muzejā

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā (Pils laukums 9) - Jaunās pils velvju zālē no 1. oktobra līdz 7. novembrim būs apskatāma ceļojošā izstāde “Portugāles flīžu māksla”.


Portugāles Nacionālā Flīžu muzeja direktors Paulu Enrikešs (Paulo Henriques) par Portugāles flīžu mākslu saka: „Flīze jeb «azuležu» («azulejo») ir viena no spēcīgākajām un savdabīgākajām Portugāles kultūras izpausmēm, kā arī vienreizējs un oriģināls portugāļu mākslas ģēniju ieguldījums visas Pasaules kultūrā. Vārds «azulejo» portugāļu valodā apzīmē kvadrāta formas keramikas plāksnīti, kuras viena puse ir dekorēta un glazēta”.

Portugālē flīzes nav tikai funkcionāls vai dekoratīvs materiāls, tās var saukt par atsevišķu transcendentu mākslu, kas kā poētisks elements izrotā arhitektūru un veselas pilsētas.

Kamoinša Institūts Portugālē ir izvēlējies flīžu mākslu popularizēt ārpus Portugāles robežām kā vienu no Portugāļu kultūras izpausmēm. Šī muzeja darbība apliecina to, ka flīžu mākslai Portugālē tiešām tiek piešķirta liela nozīme ne tikai tādēļ, ka visā pasaulē, Portugāles bijušās Impērijas teritorijās – no Brazīlijas līdz Āfrikai un Indijai – vēl joprojām ir atrodams šīs mākslas mantojums, bet arī tādēļ, ka tā ir kultūras vērtība, kas ataino portugāļu intelektuālās un prakstiskās iemaņas un mākslas izjūtu no pagātnes līdz pat mūsdienām.

Ikviens aicināts uz izstādes atklāšana 2010. gada 1. oktobrī plkst.16:00 Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Jaunās pils velvju zālē.

Izstāde tiek rīkota pašvaldības aģentūrai „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbojoties ar Portugāles vēstniecību Latvijā.

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64121815; 28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv