Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 29.septembris  


2. oktobrī „Leukādijā” noslēdzas bibliotēkas organizētās Dzejas dienas

2. oktobrī dzejnieka Edvarda Treimaņa–Zvārguļa 144. dzimšanas diena. Kaut gan pagājuši jau 60 gadi, kopš viņš atdusas mājas dārzā, „Leukādiju” pagalmā atkal skanēs dzeja un mūzika, pulcēsies cilvēki, lai vairākas stundas pavadītu kopā ar dzeju, dabu, mūziku, ieklausītos un arī sarunātos. Treimaņu dzimtas ļaudis savus viesus kā katru gadu gaidīs pulksten 13.00. Cēsu un Priekuļu bibliotēkas darbinieki uz pasākumu aicinājuši dzejniekus Guntaru Godiņu, Astrīdu Kamšu un Mirdzu Kerliņu.

Guntars Godiņš ir ne tikai dzejnieks un atdzejotājs, bet ilgus gadus bijis Latvijas vēstniecības Igaunijā kultūras atašejs. Viņa grāmatas izdotas Latvijā, Igaunijā un Somijā, dzejoļi tulkoti angļu, somu, igauņu, franču, itāļu, krievu, baltkrievu, ukraiņu, lietuviešu, tai un citās valodās. Kopā ar Somijas institūtu Igaunijā G. Godiņš organizē ikgadēju dzejas festivālu „Dzejas brauciens”, kurā piedalās divi dzejnieki no Latvijas, Igaunijas un Somijas; dzejnieku uzstāšanās notiek visu triju valstu dažādās pilsētās. Pagājušajā gadā šis brauciens piestāja arī Cēsīs. Dzejnieks saņēmis daudzas literāras balvas gan par savu dzeju, gan atdzeju Latvijā, Igaunijā, Skandināvijā, viņam piešķirts Igaunijas prezidenta apbalvojums – IV pakāpes Baltās zvaigznes ordenis. Guntars Godiņš ir jaunā literārā žurnāla „Latvju Teksti” galvenais redaktors.

Kā parasti „Leukādijā” būs tikšanās ar literātēm novadniecēm. Lai gan notikusi reģionālā reforma un Cēsu rajons sadalīts, Cēsu bibliotēkas darbinieki turpina apkopot informāciju par visu bijušo rajona teritoriju un pazīstamiem cilvēkiem, joprojām uzskatām viņus par mūsu novadniekiem. Mirdza Kerliņa ir dzimusi Nītaures pagasta „Strautiņos”, beigusi Cēsu 1. vidusskolu un Universitātes filoloģijas fakultāti. Viņas dzeja izdota krājumos „Es Dieva dārzā biju” un „Zib zibēdama”, bet bērniem ir iznākusi grāmatiņa „Pasakas lido”, dzejnieces darbi publicēti kopkrājumos un periodikā. Astrīdu Kamšu, kuras bērnība pagājusi Ērgļu pusē, cēsnieki pazīst kā kultūras darbinieci, kas vienmēr bijusi kopā ar pašdarbības kolektīviem, tagad viņa ir aktīvi iesaistījusies arodbiedrības un kristīgajā darbā. Viņas dzejoļi publicēti kopkrājumos un periodikā, skanējuši daudzos kultūras biedrības „Harmonija” pasākumos.

Cēsu Tautas teātris sagatavojis jaunu literāri muzikāls uzvedumu „Draugu lokā”. Tajā iekļauti Edvarda Treimaņa-Zvārguļa, Eduarda un Kārļa Veidenbaumu darbi, mūziku sarakstījis Juris Krūze, Rasmas Bērziņas scenārijs un režija.

Apmeklētājiem būs nodrošināts bezmaksas autobuss maršrutā: Priekuļi plkst. 12.00 (stāvlaukumā pie novada domes) – Cēsis 12.15 (viesnīca Kolonna Hotel Cēsis, Vienības laukums 1) – Liepa 12.35 (pieturā pie Liepas pamatskolas) – „Leukādija”. Pēc pasākuma: „Leukādija” – Liepa –  Cēsis – Priekuļi.

Ieeja bez maksas, jo pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Cēsu novada pašvaldība, Priekuļu novada pašvaldība, akciju sabiedrību „Cēsu alus”.

 

Informāciju sagatavoja –

Gunta Romanovska,

Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece

( 64122879, 64123644 (arī fakss), mob. 29289216

e-pasts: gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv ; gunrom@inbox.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv