Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 30.maijs   Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 29.oktobris  


Cēsīs jauna izstāde „Stāsts par pienu”

Otrdien, 30.oktobrī plkst.15.00 Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pagaidu telpās „Akmens ligzdā” tika atklāta izstāde „Stāsts par pienu”. Izstādes apmeklētāji var uzzināt, kas ir piens, kā tas rodas, kā pienu ieguva un izmantoja mūsu senči. Vai rūgušpiens un sviests ir radinieki? Ko dara sviesta muca?

 

Izstāde ir stāsts par piensaimniecības attīstību Latvijā no tās pirmsākumiem līdz pat 20.gadsimtam. Apmeklētājiem ir iespēja apskatīt ar piena vēsturi saistītus saimniecības priekšmetus, fotogrāfijas un dokumentus no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājuma. Izstāde ir kā izglītojoša ekskursija pa piena ceļu, kas ļauj uzzināt, kas par pienu minēts tautas folklorā un 20. gadsimta dokumentos, kā arī ielūkoties seno pavārgrāmatu lappusēs un uzzināt, kā piena produktus izmantoja un kādus ēdienus no tiem gatavoja mūsu senči.

 

Izstādē ir iespēja noskatīties īsfilmu „Slaukšanas robots”, kas stāsta par piena ieguves procesu mūsdienās. Cēsu Vēstures un mākslas muzejam filmu dāvina SIA „DeLaval”. Cēsu muzejs izsaka pateicību Irēnai Dubrelei, kura, atsaucoties muzeja aicinājumam piedalīties izstādes veidošanā, piedāvāja dažādus 60.-70.gadu dokumentus no savas ģimenes arhīva.

Pateicoties iedzīvotāju atsaucībai, ir palielinājies arī muzeja krājums – iegūti jauni krājuma priekšmeti, piemēram, stikla piena un krējuma pudeles, ko lietoja 20.gadsimta 70.–80.gados, piena kāstuve, govs slaukšanai paredzēts soliņš, dažādi dokumenti, kas attiecas uz piensaimniecību un lopkopību mazajās mājsaimniecībās. Izstādē izmantoti arī priekšmeti no Valmieras Novadpētniecības muzeja. 

 

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs aicina arī skolotājus organizēt skolēnu grupas dalībai muzejpedagoģiskajā programmā „Stāsts par pienu”, kas izveidota uz izstādes bāzes un kas ietver lekciju un praktisku darbošanos.  

 

Izstādes autore ir muzejpedagoģe Evita Muceniece, izstādes mākslinieks - Dainis Andersons.

 

Izstāde būs apskatāma līdz 2008.gada jūnijam, iepriekš piesakoties pa tālr.: 4120618 vai 28397953.

 

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, krājuma glabātava

Cēsīs, „Akmens ligzdā” Raunas ielā 2., 2.stāvā

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 4127755, 26666365

baiba.vitina@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv