Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 29.novembris  


Prezentē metodiskos materiālus par bērnu sagatavošanu skolai

Prezentē metodiskos materiālus par bērnu sagatavošanu skolai 

2005.gada 28.novembris.

Informāciju sagatavoja Jānis Kutraitis, Izglītības un zinātnes ministrijas AD Informācijas tehnoloģiju nodaļas pārstāvis.

No 2005.gada 28.novembra līdz 2.decembrim Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) organizē pirmskolas izglītības iestāžu pedagogu izstrādāto metodisko materiālu skati-prezentāciju "Metodiskie materiāli pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai".

Skatē iesniegti 38 metodiskie materiāli, kurus pirmskolas izglītības pedagogi prezentē individuāli, kā arī kolektīvi gandrīz no visiem Latvijas rajoniem.

Prezentācijas notiek katru dienu no 28.novembra līdz 01.decembrim IZM Lielajā zālē, 2.stāvā (Vaļņu iela 2, Rīgā). Savukārt 02.decembrī plkst.11.00. Latvijas Kara muzejā (Smilšu iela 20, Rīgā) notiks noslēguma konference "Metodiskie materiāli pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai", kurā apbalvos labākos metodisko materiālu autorus.

Metodiskie materiāli pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai pauž oriģinālu ideju un pārstāv dažādas pirmskolas izglītības jomas. Tie ir gatavoti kā palīgmateriāli pirmsskolas izglītības skolotājiem (arī vecākiem) dažādu priekšmetu jomu apguvei, saistībā ar pirmskolas izglītības programmu, bērnu vecuma posmu un vecuma attīstības īpatnībām. Darbi ir daļa no pirmskolas pedagogu mūžizglītības kā praktiski pielietojumi radošai pedagoģiskajai darbībai un pedagoģiskā procesa pilnveidošanai, tas ir arī kā piedāvājums citiem pedagogiem darbam ar pirmskolas vecuma bērnu sagatavošanu skolai. Kopš 1997.gada līdz 2004.gadam IZM ir organizējusi regulāras ikgadējas pedagogu un pirmskolas vecuma bērnu radošo darbu izstādes ("Es un mana krāsainā pasaule", "Es un mana veselība", "Es un daba", "Es un mana dzimtā vieta", "Mana rotaļlieta", "Es un mana drošība", utt.). Pēc pirmskolas pedagogu ieteikuma 2005.gadā tiek mainīta organizācijas forma un pirmo reizi organizēta pirmskolas metodisko materiālu skate prezentācija.

Katrs bērns attīstītās individuāli. Pirmskolā bērns nav gatavs, lai viņu mācītu, tāpēc nepieciešami daudzi krāsaini materiāli, rotaļas, utt. Tiem jābūt katram bērnam pieejamiem, lai radītu papildus attīstošu materiālo bāzi labākai pirmskolas izglītības programmas īstenošanai.

Plašāka informācija – Jautrīte Glaudiņa, IZM VID Institucionālās attīstības nodaļas vecākā referente, tālr.7047956; vai Baiba Jurisone IZM VID direktora vietnieka p.i., tālr.7047925

Jānis Kutraitis Tālr.7047804; 6473227
 

Preses relīze LETA  Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv