Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 29.decembris  


BRĪVPRĀTĪGAIS DARBS – DARI TO, KAM TICI!

BRĪVPRĀTĪGAIS DARBS –

DARI TO, KAM TICI!

  

Esmu brīvprātīgais! Skan lepni...bet ko tas sevī ietver?!

Tā ir mācīšanās apzināt savus resursus, pašrefleksija, personības izaugsme. Būt brīvprātīgajam nozīmē izprast brīvprātīgā darba filozofiju, būtību un vērtību sabiedrības dzīves veidošanā.

Strādājot brīvprātīgo darbu, cilvēki gūst zināšanas, iegūst jaunas prasmes, jaunus draugus un paziņas, kas bieži palīdz rast jaunas vai labākas darba iespējas. Tā ir lieliska iespēja personības izaugsmei.

Brīvprātīgā darba tradīcijas pasaulē ir aizsāktas vairāk kā pirms 100 gadiem. Pirmās valstis bija Nīderlande un ASV. Citās pasaules valstīs brīvprātīgais darbs ir ļoti izplatīts, piemēram, Skandināvijas valstīs ap 30% iedzīvotāju darbojas kā brīvprātīgie, Vācijā tie ir 34%, ASV vairāk kā 50% iedzīvotāju. Mērķtiecīgi un organizēti brīvprātīgo kustība Latvijā tiek attīstīta tikai no 1998.gada.

 

Labi iesāktais darbs tika turpināts arī Cēsīs. Latvijas un Šveices sadarbības programmas grantu shēma „NVO fonds” ietvaros laika posmā no 2011.gada janvāra līdz decembrim Cēsu novadā biedrība „Sociālā līdzatbildība” sadarbībā ar Cēsu Pieaugušo izglītības centru un partnerorganizāciju Šveicē Infoclick.ch īstenoja projektu jauniešiem „Brīvprātīgais darbs kā sociālās iekļaušanas instruments”.

 

Projekta ietvaros tika aktualizēts mērķtiecīgs brīvprātīgais darbs vietējā līmenī. Līdzdarbojoties projektā apmēram 30 Cēsu un tās apkārtnes novadu jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem bija iespēja dažādot savu un līdzcilvēku ikdienu, iegūt nozīmīgas dzīves un sociālās prasmes sev interesējošā jomā, lietderīgi pavadīt brīvo laiku, mācīties, izmantojot neformālās izglītības pieeju un metodes.

Brīvprātīgais darbs ir jāizmēģina katram. Tā ir iespēja ieraudzīt, iepzīties, iemācīties, izmēģināt, saprast.

Laura,brīvprātīgā Cēsu pilsētas pansionātā, atzīt, ka brīvprātīgais darbs ir vieta, kurā ir ko likt. Vairs ne cerības un sapņus, bet konkrētas lietas un pieredzi. Jebkāda pieredze ir pieredze un vajadzīga.

Savukārt, Lūcija, brīvprātīgā dabas takās Gaujas ielā 88, Cēsīs, saka, ka iesaistīšanās brīvprātīgajā darbā ir rast piederības sajūtu un ka brīvprātīgais darbs ir kā iedot daļiņu no sevis pasaulei, sabiedrībai, neko materiālu nesaņemot pretī.

Ingus, brīvprātīgais Cēsu klīnikas Dzemdību nodaļā, norāda, ka brīvprātīgais darbs ir kā durvis uz nezināmo, ko tu atver un sākumā nezini, ko gribi, bet pēc tam, kad esi atvēris durvis, tu ieraugi pavisam citu pasauli un tu tiecies būt labāks cilvēks.

 

Ir laba sajūta būt brīvprātīgajam, jo vari darīt to, kam tici... un galvenais, ka neesi vienīgais. IEDOMĀJIES?! Tādi vēl ir tūkstoši visā pasaulē... DARI TO, KAM TICI!

  

 

GUNTA GRĪNHOFA

projekta koordinatore

e-pasts: g.griinhofa@gmail.com

 

 

BAIBA ĀBOLIŅA

projekta aktivitāšu ieviešanas asistente

e-pasts: bbabolina@gmail.comAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv