Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 11.augusts   Vārda dienu svin: Olga, Zita, Liega, Zigita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 30.janvāris  


Cēsis iesaistās projektā par saprātīgu enerģijas taupības pasākumu ieviešanu

Starp Cēsu pilsētas domi un organizāciju „Baltijas Vides forums” 2008.gada nogalē parakstīts sadarbības līgums par starptautiska projekta „No Igaunijas līdz Horvātijai: saprātīgi enerģijas taupības pasākumi pašvaldību ēkām Centrālās un Austrumeiropas valstīs (INTENSE)” ieviešanu.

 

INTENSE projekta mērķi ir ieviest saprātīgus enerģijas taupīšanas pasākumus pašvaldību ēkās. Projektā īsteno informācijas, pieredzes un tehnoloģiju pārnešanu no “vecajām” ES dalībvalstīm uz “jaunajām” dalībvalstīm, kā arī uz ES kandidātvalstīm Centrālajā un Austrumeiropā.

 

Projekts ir veidots ar visaptverošu pieeju enerģiju taupošai apbūves plānošanai, tajā ietverta gan likumdošanas analīze, pieredzes apmaiņa, apmācību programma pilsētbūvniecības speciālistiem un energoauditoriem, gan arī pilot-plānošanas aktivitātes pašvaldībās un sabiedrības apziņas celšana.

 

Martā Cēsīs plānota visu dalībvalstu partneru tikšanās, kurā tiks iezīmēti jau konkrēti uzdevumi tālākai projekta ieviešanai. Plānots, ka Cēsīs ieradīsies vairāk nekā 50 speciālisti no 12 ES dalībvalstīm.  

 

Aktivitātes paredz informācijas un pieredzes apmaiņu par veidiem kā efektīvi taupīt enerģiju pašvaldības ēkās, izvēloties energoefektivitāti paaugstinošus materiālus un tehnoloģijas, piemēram, ieviešot ekonomisko spuldžu lietošanu, tehnoloģijas, kas ieslēdz un izslēdz apkuri, ventilāciju un apgaismojumu automātiski, cilvēkam esot vai neesot telpā u.c.

 

Projekta aktivitātes ilgs līdz 2011. gada septembrim.

 

Projektā iesaistīti divi partneri no katras dalībvalsts - viena pašvaldība un viena nevalstiskā/sabiedriskā aģentūra. Otrs Latvijas sadarbības partneris ir Rīgas enerģētikas aģentūra.

 

Projektu finansē ES „Intelligent Energy - Europe” programma. Projekts tiek ieviests 12 Eiropas valstīs, piedaloties 28 partneriem.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Inta Ādamsone

Cēsu pilsētas domes

Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja vietniece, speciāliste vides politikas jautājumos

tel. 64161818; mob.29478660

www.cesis.lv

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv