Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 30.janvāris  


11.februārī Izstāžu namā skanēs krievu tango, valši, romances un tautas melodijas

11. februārī plkst.17.00 Cēsu Izstāžu namā Antas Eņģeles koncertprogrammā „Pagājības laimes mirkļi” skanēs krievu tango, valši, romances un tautas melodijas.

 

Piedalās: Anta Eņģele (balss, ģitāra) un Marko Ojala (bajāns).

Koncerta ilgums : 1h 40min

 

Programmā 30.gadu tango no leģendāro dziedātāju Pjotra Ļeščenko, Aleksandra Vertinska un Allas Bajanovas repertuāra, valši, sākot no krievu-japāņu kara laika, senās krievu romances, čigānu dziesmiņas un krievu tautas dziesmu melodijas.

 

Ilonas Brūveres info par koncertu: “Koncerta nosaukums aizgūts no kādas 19. gadsimta romances teksta dzejas rindām. Atšķirībā no iepriekšējā Antas Eņģeles solo koncerta, Krievu romanču vakars, kuru dziedātāja sagatavoja ar virtuozo ģitāristu Ivaru Hermani, šoreiz Anta  Eņģele izvēlējusies repertuāru, kas būtu piemērots bajāna pavadījumam. Jaunajā koncertā mākslinieces tuvākais partneris uz skatuves ir somu bajānists Marko Ojala. PAGĀJĪBAS LAIMES MIRKĻOS Antas Eņģeles izpildījumā izskanēs  dažas no jauna atrastas senās krievu romances, kā meklējot līdzsvaru starp noteiktību un romantiku. Būs vieglāka rakstura čigānu dziesmiņas, bet emocionālai atslodzei Marko demonstrēs savu bajāna virtuozitāti, atskaņojot krievu tautas dziesmu melodijas, piebilst Anta. Dziedātāja Anta Eņģele ar sajūsmu stāsta par valšu izlasi, kas koncertam piešķir izteikti romantisku skanējumu. Programmā iekļauti valša un tango skaņdarbi, kas sarakstīti sākot ar Krievu - japāņu kara laiku, līdz pat 1958. gadā komponētajai Чёрное море моё/ Melnā mana jūra, kas sākotnēji rakstīta kā kino mūzika. Ikviena no dziedātājas solo programmai izvēlētajām dziesmām apbur ar savu melodisko likteņstāstu un temperamentu, bet tie visi ir stāsti par aizrautīgu dzīvi - par dzīvi ar skumjām un ar prieku.”

 

Pati dziedātāja - Anta Eņģele saka: „Atšķirībā no romances, kur varu atļauties plūstošu dziedājumu, vadoties no iekšējā emocionālā taktsmēra, tango balss diapazonā pieprasa stingras un ļoti konkrētas robežas. Manuprāt, šis žanrs vairāk piemērots vīrieša balsij. Ne velti liela daļa tango dziesmas ir vīriešu rakstītas , apveltītas ar spēku un noteiktību, tās vienlaikus ir ciešanu pilnas. Nesamērojamā emociju buķete parāda tango radītāju kā naivu un kaislību vētrām pakļautu indivīdu, tādi, saplūstot ar mūziku, pie klausītāja atnāk tango dziesmu vārdi.”

 

Biļetes iepriekšpārdošanā Cēsu Izstāžu namā (Pils laukums 3)

Biļetes cena: Ls 5,- ;Ls 3,- (skolēniem, studentiem, pensionāriem)

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv