Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 30.marts  


Labklājības Ministrija rosina paaugstināt ģimenes valsts pabalstu

Labklājības Ministrija  rosina paaugstināt ģimenes valsts pabalstu

 

Šogad nosakot valsts atbalsta palielināšanu ģimenēm ar bērniem par vienu no savām prioritātēm, Labklājības ministrija (LM) rosina paaugstināt ģimenes valsts pabalstu, jo uzskata, ka ir svarīgi atbalstīt ne tikai ģimenes ar jaundzimušajiem, bet arī ģimenes ar vecākiem bērniem.

 

„Līdz šim Labklājības ministrija lielu vērību pievērsa ģimenēm ar jaundzimušajiem, palielinot gan bērna piedzimšanas pabalstu un nosakot īpašas piemaksas pie šī pabalsta, gan ieviešot diferencēto pieeju bērna kopšanas pabalsta aprēķināšanai. Nākamais solis ir ģimenes valsts pabalsta paaugstināšana, lai sniegtu atbalstu aptuveni 440 tūkstošiem jau dzimušo bērnu un viņu vecākiem,” uzsver labklājības ministre Dagnija Staķe.

 

Lai īstenotu šo nodomu, LM izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos par ģimenes valsts pabalsta un piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta un piemaksas piešķiršanas un izmaksas kārtību. Šie grozījumi šodien, 30.martā, ir izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē.

 

Plānotie grozījumi paredz sākot ar 2007.gadu palielināt ģimenes valsts pabalstu par pirmo bērnu ģimenē no 6 līdz 8 latiem. Tā rezultātā palielināsies arī šī pabalsta apmērs par otro bērnu – no 7,20 līdz 9,60 latiem, par trešo – 9,60 līdz 12,80 latus, bet par ceturto un nākamajiem bērniem – no 10,80 līdz 14,40 latiem. Šim mērķim, pēc LM aplēsēm, no valsts budžeta papildus būtu nepieciešami aptuveni 11,3 milj. latu.

 

Tāpat, lai pilnveidotu valsts sociālo pabalstu sistēmu, LM ir iecerējusi arī dubultot pabalsta apmēru transporta izdevumu kompensēšanai invalīdiem, tai skaitā, bērniem invalīdiem, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās, nosakot to 56 latu apmērā par 6 mēnešu periodu. Pašreiz minētais pabalsts ir 28 lati.

 

Atgādinām, ka jau no 2006.gada 1.janvāra spēkā ir stājušās vairākas LM ieviestās izmaiņas, kas vērstas uz valsts atbalsta palielināšanu ģimenēm ar bērniem:

–        ir noteiktas papildus piemaksas pie pašreizējā bērna piedzimšanas pabalsta: par 1. bērnu - 100 lati; par 2. bērnu -150 lati, bet par trešo un katru nākamo bērnu – 200 lati.

–        ir ieviests jauns valsts sociālais pabalsts - bērna invalīda kopšanas pabalsts 50 latu apmērā. Tādējādi vecāki par bērnu invalīdu ar smagiem funkcionāliem traucējumiem kopumā ar jau esošo 50 latu piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta mēnesī saņems 100 latu atbalstu par bērnu invalīdu;

–        sākot ar 1.martu arī  nodarbinātie vecāki, kuriem ir piešķirts bērna kopšanas pabalsts par bērna vecumā līdz vienam gadam kopšanu,  var saņemt 50% no piešķirtā pabalsta, bet ne mazāk kā 56 latus.

 

Atgādinām, ka LM jau pērn 2006.gada valsts budžeta prioritātēs iekļāva ģimenes valsts pabalsta paaugstināšanu. Taču diemžēl šo LM ieceri nebija iespējams realizēt, jo valsts budžetā nebija iespējams rast šim mērķim nepieciešamos līdzekļus.

 

                                                                                                                    

Informāciju sagatavoja:

Vineta Bērziņa,LM Komunikācijas departamenta direktore, 7021632, 6497758, vineta.berzina@lm.gov.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv