Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 30.marts  


Vaivē jaunieši senioru pavadībā apgūst dažādas dzīves gudrības.

 

Cēsu novada pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests” ir viena no trim pašvaldībām, kas, sadarbojoties ar biedrību „ Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS”, realizē dažādas brīvā laika aktivitātes jauniešiem, kuru mērķis ir radīt drošu vidi bērnu un jauniešu veiksmīgai attīstībai.  

            Vaivē ar jauniešiem darbojās un savās zināšanās un pieredzē dalījās divi seniori. Zēnu grupa apmeklēja lauku sētu, iepazinās ar mūsdienu modernajām tehnoloģijām, bet meitenes radīja skaistas lietas, ar ko iepriecināt savu draugus un tuviniekus, kā arī mācījās veidot svētku noformējumu.

Ir labi, ka jaunieši grib zināt un ir vēlēšanās iegūt mūsu - senjoru - dzīves pieredzi, jo zināšanas sakrājas dzīves periodā un tās nevar iegūt nevienā skolā, ne izlasīt grāmatās.

Mums ir liels prieks, ka jaunieši aktīvi iesaistījās, klausījās, jautāja.
Katram jaunietim ir iespēja noklausīties un redzēt mūsu pieredzi un savā prātā izvērtēt, ko varētu pieņemt un pārņemt no mums savā darbībā. Esmu pārliecināta, ka Latviešu jaunatnei jāpaliek dzīvot un strādāt savā zemē - Latvijā.

No savas dzīves pieredzes bagātās paaudzes jauniešiem novēlu veselību un panākumus dzīvē!

 

Jauniešu pašu pārdomas par aktivitātēm:

·        Man patika aplūkot zemnieka sētu. Kopā visi puiši lasījām ozola zīles, kuras nesām uz zvēru barotavu, lai viņiem ir ko ēst. Tas bija labais.

 

·        Patika kāpt mednieku tornī un raudzītos no augšas uz leju. No torņa varēja aplūkot dabu, pat redzēt Gauju. Labs dabas skats!

 

·        Nezināju, ka mūsdienu fermās var būt tik tīrs un kārtīgs. Tagad zinu kā pienu dzesē dzesējamās iekārtās.

 

·        Man ļoti patika kopā ar pasniedzēju un vienaudžiem meklēt dabā dabas materiālus un no tiem pagatavot sienas dekoru. Patika, ka arī puiši spēja ko tādu paveikt - man šķiet, ka pat labāk kā meitenes!

 

·        Man bija bail no karstās līmes, bet pasniedzēja tā iedrošināja, ka pat pamēģināju... nu tagad man bail nav. Par to es viņai saku lielu paldies.Es iemācījos nepadoties bailēm un cīnīties ar tām.

 

 

·        Radās laba sajūta, ka manu darbu varēs apskatīt citi. Sākumā, kad mums piedāvāja apmeklēt aktivitātes,  nodomāju, ka tur nekas interesants nevarētu būt, bet kad apmeklēju pirmo reizi, sapratu, ka esmu kļūdījusies savās domās.  Viss bija forši!

 

·        Patika taisīt sveces. Izrādās, ka nekas tur grūts nebija. Vislabākā tomēr bija sveču taisīšana, jo tajā varēja izpausties ar savām idejām, atrast īsto formiņu, kurā ielikt smaržīgu sveci, kas bija īpašs process. Tas bija nieciņš, kas bija savdabīgs un īpašs, jo pašu rokām veidots.

 

·        Esmu gandarīta, ka varēju pati ar savām rokām pagatavot konfekšu pušķi ar kreppapīra palīdzību. Nekad nebiju iedomājusies, ka es to spēšu izdarīt, bet sanāca.  

 

·        Man tas sagādāja prieku, tas bija interesanti. Patika ,ka visi vienlaicīgi to spējām izdarīt.

 

·        Esmu sapratusi, ka tukšai telpai  nav nozīmes, ir ļoti svarīgi, kas ir tajā telpā iekšā, labi, mīļi, saprotoši cilvēki, kas mums deva gudrības un iemācīja daudz skaistu lietas.

 

 

·        Patika, ka varējām gatavot lietiņas ar pašu rokām un galvenais -  mūsu darbus varēja aplūkot citi cilvēki.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

 Inese Krēsliņa

Vaives seniors

 

Apakšprojektu finansē Šveices konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas savienībai.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv