Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 30.aprīlis  


Cēsu novada domes priekšsēdētājs sveic Latvijas neatkarības atjaunošanas 20.gadadienā


Mēs varam!

 

            4.maijā atzīmēsim Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu. Jau pagājuši divdesmit gadi kopš dienas, kad, tolaik vēl Augstākās padomes deputāti, nobalsoja par Latvijas neatkarību. Domāju, daudzi atceras to prieka, vienotības un cerību gaisotni, kas valdīja pēc šī balsojuma. Droši ticējām, ka Latvija jau drīz būs ne vien neatkarīga, bet arī sakopta, darbīga un pārtikusi zeme.

          Taču neatkarības pasludināšanas divdesmito jubileju sagaidot, jāatzīst, ka Latvijā ir smaga ekonomiskā un sociālā situācija, augsts bezdarba līmenis, tūkstošiem valsts iedzīvotāju spiesti doties uz ārzemēm pelnīt iztiku, tautu un varu šķir neuzticības bezdibenis... Vēl ilgi varētu uzskaitīt mūsu ķibeles un dižķibeles, meklēt atbildes uz jautājumu – kāpēc tā notika? Kāpēc pirms divdesmit gadiem gūtā neatkarība pamazām vēršas atkarībā, tagad jau no starptautiskiem aizdevējiem? Kāpēc politiskās ambīcijas un savtīgās intereses turētas augstāk par valsts interesēm? Kāpēc Latvijā ir tik liels valsts birokrātiskais aparāts un tik maz uzņēmēju?

          Atbilžu var būt daudz, bet, manuprāt, visvairāk šajos gados mums pietrūka pārliecības par saviem spēkiem. Gaidījām, ka mums palīdzēs, pamācīs, pasargās. Iestāsimies NATO un ES un visas grūtības pazudīs. Taču pasaule nav labdarības iestāde un, lai tajā pastāvētu, ir jābūt gudriem un stipriem. Tāpēc ļoti ceru, ka krīzes mācības mūs darīs stiprākus un vairos pārliecību – Latvija var!

          Valsts svētkos novēlu pārliecību par savām spējām un darbiem! Bet darīt ar pārliecību var tikai tas, kas ir lepns par savu valsti. Tāpēc būsim lepni par Latviju, tādu kāda tā ir. Nebūt ne ideālu, bet mums vienīgo!

 

Gints Šķenders

Cēsu novada domes priekšsēdētājs

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv