Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 30.maijs  


Būs 600 jaunas prakses vietas jauniešiem

Informācija presei                                                        26.05.2006.

 

Vairāk nekā 600 jaunieši ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu varēs iegūt darba prakses vietu apmēram 50 uzņēmumos un iestādēs visā Latvijā. Konkursā par tiesībām organizēt darba prakses 15 – 24 gadus jauniem bezdarbniekiem, kuri ir ieguvuši izglītību, bet nespēj iekārtoties darbā, piedalījās 122 darba devēju projekti, 49 no kuriem iegūs finansējumu iecerēto prakšu izveidei. 

 

Šāds konkurss rīkots, zinot, ka daudzi jaunieši pēc izglītības iegūšanas nevar dabūt darbu, jo viņiem trūkst nepieciešamās pieredzes. Projekta ietvaros darba devēji iekārtos prakses vietas un 6 – 9 mēnešu laikā apmācīs un nodarbinās jauniešus konkrētās profesijās. Darba devēji paredz, ka lielāka daļa no jaunizveidotajām prakses vietām kļūs par jaunām darba vietām, kurās turpinās strādāt labākie no praksē pieņemtajiem jauniešiem. Projekta laikā jaunieši saņems atalgojumu vismaz minimālās algas apmērā. 

 

Lielākā daļa projektu veidos prakses vietas privātajā sektorā – 40 no apstiprinātajiem 49 projektiem ir iesnieguši privātuzņēmēji. Pārējās darba vietas tiks nodrošinātas pašvaldībās, kā arī pašvaldību un valsts uzņēmumos. Vidēji vienā uzņēmumā būs 10 jaunas prakses vietas. Visvairāk cilvēku savam uzņēmumam plāno piesaistīt a/s „Severstallat”, veidojot 42 prakses vietas, taču ir arī tādi projekti, kas plāno nodarbināt vienu vai divus jauniešus.

 

Konkursa uzvarētāju saraksts atrodams mājas lapas http://sf.lm.gov.lv/esf sadaļā „Pieteicējiem”.

 

Jauniešiem tiks piedāvāta prakse visdažādākajās profesijās – gan vairākās būvniecības specialitātēs, gan datordizaina, jurisprudences, sabiedrisko attiecību, restaurācijas, namu apsaimniekošanas un citās jomās. Lai jauniešus piesaistītu prakses vietām, visi darba devēji sadarbosies ar vietējām Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēm. 

 

75 % no projektu izmaksām sedz Eiropas Sociālais fonds, bet 25 % - valsts budžets. Kopumā apstiprināto projektu īstenošana izmaksās 2,15 miljonus latu. Projektos nauda paredzēta jauniešu un prakšu vadītāju atalgošanai, nodokļu un citu obligāto maksājumu segšanai, transportam, administrācijas, inventāra, telpu nomas u.c. izmaksu segšanai. 

 

Šī ir otrā reize, kad tika izvēlēti projekti ESF konkursā „Darba prakšu nodrošināšana jauniešiem bezdarbniekiem”. Pirmo reizi 2005. gadā tika apstiprināti 27 projekti, kas paredzēja izveidot vairāk nekā 500 prakses vietas jauniešiem.

 

Informāciju sagatavoja

Juris Vīgulis

LR Labklājības ministrijas

Komunikācijas departaments

 tālr.: 7021590, 6184007

e-pasts: juris.vigulis@lm.gov.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv