Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 18.februāris   Vārda dienu svin: Kora, Kintija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 30.maijs  


Cēsu domes Iedzīvotāju Apkalpošanas Centram – 5 gadi!

Cēsu Vēstis

 

Akurāt pirms pieciem gadiem darbu uzsāka pilsētas pašvaldības iedzīvotāju apkalpošanas centrs. To izveidoja, lai apmeklētājs visu, kas domē darāms varētu ātri paveikt vienā vietā, nevis staigātu no kabineta uz kabinetu meklējot vajadzīgās amatpersonas, parakstus un saskaņojumus.

Iedzīvotāju apkalpošanas centrā strādā trīs laipnas, atsaucīgas un zinošas darbinieces. Dace Baltiņa kopš centra dibināšanas, Valda Švāne trīs gadus, Gaļina Suhanova gadu. Viņas ik dienu uzklausa, mierina, cenšas palīdzēt, ieteikt labāko risinājumu problēmai. Nedēļā centrā iegriežas ap piecdesmit apmeklētāju, jāatbild uz daudz telefona zvaniem, vēstulēm. Jautājumi, kas cilvēkus nodarbina ir ļoti dažādi. Apmeklētāji regulāri interesējas par būvniecības iespējām, kas apliecina, ka Cēsīs rit rosīga saimnieciskā dzīve. Ir sezonāla rakstura jautājumi – bērnu iespējas strādāt vasarā, cik maksās siltums jaunajā apkures sezonā. Nereti uz pašvaldību cilvēki nāk izšķirt ar privātīpašuma dalīšanu saistītus strīdus un ir pikti, ja viņiem iesaka doties uz tiesu. Pārsteidzoši, bet apmeklētāju konsultantēm dažkārt pat jāpalīdz atrast pazudušais suns, vai kaķis. Centra datu bāzē ir informācija arī par pilsētā reģistrētajiem mājdzīvniekiem. Katrā ziņā atnākot uz iedzīvotāju apkalpošanas centru, cilvēks var būt drošs, ka viņa iesniegumi un jautājumi nepaliks bez atbildes. To nodrošina konsultantu labā sadarbība ar pašvaldības nodaļu speciālistiem.

Domes priekšsēdētājs Gints Šķenders atzīst, ka centra izveidošana pilnībā attaisnojusies un iedzīvotāji ir novērtējuši šī pakalpojuma kvalitāti un darbinieču kompetenci. Centrs jāturpina pilnveidot, lai tajā koncentrētu visu informāciju, kas iedzīvotājiem nepieciešama saistībā ar pašvaldību. Savukārt apkalpošanas centram atdresētie jautājumi, pārmetumi, ieteikumi, uzskatāmi parāda problēmas, kas visvairāk nodarbina iedzīvotājus, tātad ir steidzami risināmas.

 

Attēlā - Cēsu domes IAC meitenes: Valda Švāne (no kreisās), Gaļina Suhanova un Dace Baltiņa. Foto - Gints Gārša

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv