Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 7.jūnijs   Vārda dienu svin: Gaida, Arnis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 30.jūnijs  


Cēsīs norisināsies 20.starptautiskais akvareļglezniecības plenērs „Cēsis 2006”

Laikā no 03.jūlija līdz 13.jūlijam Cēsīs norisināsies 20.starptautiskais akvareļglezniecības plenērs Cēsis 2006.
Piecpadsmit Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, ASV un Krievijas mākslinieki 10 dienas akvareļtehnikā gleznos Cēsu pilsētas un tās apkārtnes ainavas. Kopīgi strādājot un apmainoties pieredzē taps jauni mākslas darbi, kuri plenēra noslēgumā būs apskatāmi kopējā ekspozīcijā. Plenēra darbu izstāde tiks atklāta 13.jūlijā plkst. 16:00, Cēsu Izstāžu namā. Izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar akvareļtehnikas daudzveidīgajām iespējām dažādu valstu mākslinieku izpildījumā.
Šis plenērs tapis ar Eiropas Savienības PHARE programmas finansiālu atbalstu Vidzemes Vēstures un tūrisma centra projekta „Senatne mūsdienās – māksla, vēsture un tūrisms” ietvaros.
Plenērs „Cēsis 2006” no iepriekšējiem atšķirsies ar profesionālo fotogrāfu līdzdarbošanos, jo paralēli notiks arī fotomākslas plenērs „Cēsnieks”. Vairāki Latvijas fotogrāfi dokumentēs akvareļmākslas plenēra norisi, portretēs cilvēkus, tiks inscenēti fotosaloni Cēsu ielās, pilsētas domē, stacijā, tirgus laukumā un vairākos Cēsu uzņēmumos. Akcijas noslēgumā fotogrāfi veidos kopīgu darbu izstādi Cēsu Izstāžu namā par godu Cēsu 800gadu jubilejai.
No vēstures:
Starptautiskais akvareļglezniecības plenērs Cēsis aizsācies 1982.gadā, tā dibinātāji ir toreizējais Cēsu muzeju apvienības direktors Ivars Zukulis, mākslinieks Pēteris Rozenbergs un toreizējais Latvijas mākslinieku savienības akvarelistu sekcijas vadītājs Romis Bēms.

Šo gadu garumā plenērs ir pierādījis savu nozīmību mākslinieku profesionalitātes veidošanā un jaunu talantu apzināšanā. Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja fondā glabājas vairāk kā 300 akvareļiem, kurus gleznojuši mākslinieki no vairāk kā 20 valstīm. Plenēra akvareļu kolekcijas ir eksponētas Lietuvā, Vācijā, Īrijā, Norvēģijā un Francijā.


Informāciju sagatavoja:
Jolanta Solovjeva
Vidzemes Vēstures un tūrisma centra
Attīstības un komunikāciju nodaļas vadītāja
Tālr.: 41 27755Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv