Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 11.augusts   Vārda dienu svin: Olga, Zita, Liega, Zigita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 30.jūnijs  


Vairāk kā 80 Cēsu skolēniem iespēja strādāt

Pateicoties uzņēmuma ziedojumam, kopš 1.jūlija Cēsīs nodrošināta iespēja strādāt 84 skolēniem.

 

Jau ziņots, ka pateicoties pašvaldības finansējumam 8.jūnijā 46 Cēsu bērni un jaunieši uzsāka darbu Cēsu uzņēmumos un pašvaldības iestādēs. Šo iespēju nodrošina Cēsu pilsētas dome un Cēsu uzņēmēji. Pateicoties SIA „UNITED OILS” ziedojumam Cēsu pilsētas pašvaldības skolēnu darba vasarā organizēšanai, no 1.jūlija nodrošināta iespēja strādāt vēl 38 bērniem.

 

Cēsu pilsētas pašvaldība ir viena no nedaudzajām valstī, kas jau piekto gadu dod iespēju pilsētas skolu audzēkņiem vasarās strādāt un izmēģināt praksē mācību iestādēs gūtās zināšanas. Tādejādi skolu audzēkņi no 13 līdz 18 gadiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Cēsu pilsētā, var gan lietderīgi pavadīt brīvlaiku, gan nopelnīt līdzekļus, ko tērēt pēc saviem ieskatiem.

 

Cēsu skolēni strādā zemnieku saimniecībā „Kliģeni”, SIA „Kom Auto”, SIA „Dzīvokļu saimniecības pārvalde”, Cēsu Vēstures un mākslas muzejā un pilsētas domē.

 

Skolēnu vasaras prakses mērķis ir organizēt skolēnu darbu Cēsu pilsētā no 8.jūnija līdz 25. augustam, dodot iespēju skolēniem praktiski sagatavoties konkurētspējai darba tirgū, radot iespēju apgūt nepieciešamās pamatprasmes un iemaņas. Skolēnu vasaras prakses uzdevumi ir sniegt skolēniem izpratni par profesijām un nepieciešamo zināšanu līmeni tajās, darba saturu, pienākumiem, perspektīvu, kā arī profesionāļu uzraudzībā iespēju gūt pirmo praktisko pieredzi un lietderīgi pavadīt vasaras brīvlaiku. 

 

Skolēnu nodarbinātību vasaras mēnešos kopš 2004.gada finansiāli atbalstīja ne tikai pašvaldība, bet arī valsts. Šī gada 27.aprīlī Labklājības ministrija informēja, ka valsts budžeta līdzekļi skolēnu nodarbinātībai vasaras brīvlaikā šogad nav paredzēti.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv