Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.jūlijs   Vārda dienu svin: Alda, Maruta
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 30.jūlijs  


AS Cēsu alus ražotnē darbu sāk jauns ražošanas komplekss 10 miljonu eiro vērtībā

Trešdien, 30. jūlijā AS Cēsu alus ražotnē Cēsīs tika atklāts jauns ražošanas komplekss. Veiksmīgi realizējot vērienīgu investīciju programmu, uzņēmumā ir uzstādīta Latvijā pirmā skārdeņu alus pildīšanas līnija Latvijā, kas ir viena no jaudīgākām un modernākām visā Baltijā.

Veiksmīga investīciju realizācija ļaus uzņēmumam palielināt ražošanas jaudas, saglabāt līderpozīcijas skārdeņu iepakojuma segmentā un piedāvāt konkurētspējīgu, inovatīvu produktu klāstu Latvijas tirgū.

Tāpat ražošanas kompleksa paplašināšana veicina jaunu darbavietu radīšanu – līnijai darbojoties pilnā jaudas režīmā vairākās maiņās būs nepieciešama 20 līdz 30 darbinieku uzraudzība un tehniskā apkalpe.

Līnijas tehniskās iekārtas ražotas Vācijā, Eiropas vadošajā alus ražošanas iekārtu kompānijā Krones AG. Savukārt pats skārdeņu iepakojums tiek izgatavots pasaules vadošajā skārdeņu iepakojuma ražotājkompānijā REXAM. Līnijas kapacitāte ir no 24 000 līdz 36 000 skārdeņu vienā stundā. Jaunā līnija ir pilnībā automatizēta, tādejādi nodrošinot augstu darba ražīgumu.

Uzstādītais ražošanas komplekss ir pasaules līmeņa tehnoloģija, kas nodrošina augstas produktu kvalitātes prasību ievērošanu un maksimālu iepakojumu kvalitāti. Līnijā ir integrēta skārdeņu dubultā aizvākošana – ar metāla vāciņu un vēl ar papildus, higiēnas prasībām atbilstošu slāni – folija vāciņu.  

Pēc The Nielsen Company datiem, AS Cēsu alus patlaban ir līderis skārdeņu iepakojumā alus tirgū, aizņemot 40% tirgus.

„Skārdeņu iepakojuma tirgus straujā izaugsme pēdējo gadu laikā, ļauj mums prognozēt, ka turpmāko piecu gadu laikā skārdeņu iepakojuma īpatsvars dzērienu tirgū pārsniegs 20% slieksni. Patlaban tas ir 11%”, stāstīja AS Cēsu alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone Zatlere. „Alus baudītāji novērtē šī iepakojuma priekšrocības – skārdene ir ērts, viegls, un drošs iepakojums, jo tas pilnībā aizsargā dzērienus no gaismas piekļuves.”

Jaunās līnijas izveide ir viena no lielākajām vienreizējām investīcijām visā rūpniecības sektorā Latvijā 2008.gadā. Kā ražotnes atklāšanā pauda Latvijas Republikas Ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards: „Investīcijas attīstībā, jaunu produktu ražošanā un eksporta veicināšanā – tas ir teicams uzņēmēja solis šodienas ekonomiskajā situācijā. Latvija ir sasniegusi to punktu, kad produktu un pakalpojumu cenas ir līdzvērtīgas Eiropas cenām un konkurence ir izgājusi ārpus Latvijas tirgus robežām, tādēļ mūsu uzņēmējiem, lai attīstītos un konkurētu, nākas piedāvāt inovatīvus produktus un ieguldīt eksporta iespējās. Manuprāt, AS Cēsu alus ir veicis pārdomātu un drošu ieguldījumu savai nākotnei

AS Cēsu alus investējot ražošanas attīstībā, sniedz arī ieguldījumu Cēsu pilsētas ekonomikas nozarē. Cēsu pilsētas mērs Gints Šķenders pasākumā pauda prieku par veiksmīgu uzņēmuma attīstību: „Šodien ir svarīgi, lai mēs visi kopā atbalstītu viens otru – gan pilsēta uzņēmējus, gan uzņēmēji pilsētu. Par „Cēsu alu” varu teikt, ka šī sadarbība vienmēr ir bijusi veiksmīga un uz pozitīvu mērķi vērsta. Novēlu uzņēmumam strauju attīstību un veiksmīgu sadarbību gan ar Cēsu pilsētu, gan nesot Cēsu vārdu pasaulē!”

 

 

Papildus informācija:

Agita Baltbārde

AS Cēsu alus Sabiedrisko attiecību vadītāja

agita@cesualus.lv

Tālr. 67511390; 29133073Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv