Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 30.jūlijs  


Cēsīs ievieš pilotprojektu „Personiskais asistents-palīgs ikdienā”

Cēsu pašvaldības aģentūra „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” 2008.gada 1.jūlijā sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomi ir uzsākusi pilotprojekta „Personiskais asistents-palīgs ikdienā” realizāciju.

 

Projekts tiek realizēts, pamatojoties uz Labklājības ministrijas sagatavoto jauno Invaliditātes likuma projektu, kurā kā viens no nozīmīgākajiem jaunumiem tiek plānota bezmaksas asistenta pakalpojuma ieviešana invalīdiem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, kuri neatrodas ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās.

 

Projekta ietvaros Invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons” jau izstrādājusi personisko asistentu apmācības programmu un atbilstoši tai apmācīti 13 personiskie asistenti. Kopš 21.jūlija personiskā asistenta pakalpojumu saņem jau 10 personas, kuras atsaukušās aicinājumam laikrakstā „Druva” un atbilst iepriekš izstrādātiem kritērijiem.

 

Šobrīd Aģentūras datu bāzē ir reģistrētas 23 personas, kuras vēlētos saņemt personiskā asistenta pakalpojumus, un ar šī gada augustu, laika periodā līdz 21.septembrim, izvērtējot katras personas vajadzības pēc pakalpojuma, kā arī ievērojot pieejamos resursus, t.i., personas, kuras var sniegt šo pakalpojumus, tiks nodrošināts personiskā asistenta pakalpojums.

 

2008.gada augustā Aģentūras darbinieki piedalīsies konferencē „Personiskais asistents”, kuras laikā, pamatojoties uz mūsu realizētā pilotprojekta „Personiskais asistents-palīgs ikdienā” pieredzi, izmantos iespēju paust savu viedokli par likumprojektu „Invaliditātes likums”, kā arī par Ministru kabineta noteikumu projektu, kas saistīts personiskā asistenta pakalpojuma nodrošināšanas kārtību.

 

 

Informāciju sagatavoja

Laine Zālīte

„Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūras”

Sociālo pakalpojumu nodaļas

pilngadīgām personām vadītāja

Tālrunis: 64127898Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv