Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.jūlijs   Vārda dienu svin: Alda, Maruta
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 30.augusts  


Skolotājs – zelta vērts

Šogad mācības Cēsu skolās uzsāks 203 pirmklasnieki. Skolnieku skaitam ir tendence augt, lielā mērā pateicoties tam, ka aizvien vairāk bērnu no rajona pagastiem un pat citiem rajoniem, uzsāk mācības Cēsīs.

 

Valsts mēroga aktualitāte ir skolotāju trūkums. Cēsīs, pateicoties mācību iestāžu direktoru prasmīgajam darbam ar kolektīviem, mācības notiks visos priekšmetos. Taču sākam jau izjust skolotāju trūkumu un katrs pedagogs ir zelta vērts. Ļoti pārdzīvojam ja no izglītības sistēmas aiziet pieredzējuši darbinieki, jo jaunie vietā nenāk. Jau drīz nopietni izjutīsim fizikas, latviešu valodas un matemātikas skolotāju trūkumu. Ja skolotāju darba samaksa nepietiekoši, bet tomēr ir paaugstināta, tad nekas nav darīts, lai nodrošinātu normālu samaksu pirmsskolas izglītības iestāžu audzinātājām un ir grūtības ar personāla komplektāciju bērnudārzos. Priecē tas, ka Rīgas pedagoģijas un vadības augstskolas Cēsu filiālē šogad mācības uzsāks klātienes grupa, kurā varēs studēt 15 topošās pirmskolas mācību iestāžu audzinātājas. 12. mācību vietas būs apmaksātas un ļoti ceram, ka jaunceļamajā bērnudārzā strādās Cēsīs studējušas audzinātājas.

 

Informē

Lolita Kokina

Cēsu pilsētas domes

Izglītības nodaļas vadītājaAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv