Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2019.gada 11.decembris   Vārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 30.augusts  


Brīnišķīgas pārvērtības bērnudārzā

Lielas pārvērtības šovasar piedzīvojis Cēsu pilsētas 4.pirmsskolas izglītības iestāde. Kā pastāstīja iestādes vadītāja Māra Rozenberga realizēts ERAF finansēts projekts vairāk nekā pusmiljons latu apjomā. Bērnudārzam mainīts jumts, ielikti 140 jauni logi un 10 ārdurvis, veikta ēkas siltināšana un fasādes krāsošana. Būvdarbus veic Cēsu uzņēmums SIA „Kurmis”, piesaistot apakšuzņēmējus, kas arī pārsvarā ir vietējie. ERAF projektu pirms diviem gadiem izstrādāja Cēsu pašvaldības speciālisti un kolīdz tika apstiprināta finansējuma piešķiršana, sākas tā realizācijas priekšdarbi. Celtnieki bērnudārzā ieradās jau maija vidū un kā atzīst M. Rozenberga, strādāja ātri un godprātīgi. Fasādes krāsojuma toņus piemeklēja pilsētas arhitekts Jānis Zlaugotnis. Šajā nedēļā ēkā un tās apkārtnē vēl norit aktīvi darbi, bet 3.septembrī atjaunotais bērnudārzs vērs durvis audzēkņiem.

 

  Noslēgumam tuvojas vēl viena svarīga projekta realizācija rotaļu laukumu izbūve pie 4.bērnudārza. Projekts saucas „Saule” un to realizē pēc Cēsu un Zviedrijas pilsētas Linčepingas rotariešu iniciatīvas. Ideja par jaunu spēļu laukumu izbūvi radusies pirms trim gadiem Rīgas pedagoģijas un vadības augstskolas Cēsu filiāles vadītājai Mārai Raudziņai. Viņai izdevās ieinteresēt zviedru rotariešus un septiņi Linčepingas Rotari klubi piesaistot Rotari starptautiskā fonda līdzekļus ziedoja 30 tūkstošus eiro. Līdzekļu vākšanā iesaistījās arī Cēsu rotarieši. M. Rozenberga atzīmēja Kārļa Tomsona un Baibas Peciņas aktivitāti. Finansiāli un organizatoriski projektu atbalstīja arī pilsētas dome. Projekta kopējās izmaksas ir nepilni 70 tūkstoši latu.

 

  Laukumu izveidi un apzaļumošanu veica zemnieku saimniecība „Kliģēni”. ” Hāgas” firmas ražotie rotaļu laukumu atribūti jau ir ceļā no Zviedrijas uz Latviju. „Saules” projekta pirmās kārtas atklāšana paredzēta 18.septembrī un tajā piedalīties aicināti Zviedrijas vēstnieks Latvijā V.E. Jorans Hokansons un Izglītības ministre Baiba Rivža.

 

 

Informē

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļa

T.:4121677Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv