Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 30.augusts  


Jaunieši grib uzņemties vadību arī turpmāk

 

Pēc vairākiem darbīgiem mēnešiem noslēdzies projekts „Take the Lead!” kura galvenais mērķis bija veicināt aktīvu jauniešu līdzdalību un atbalstīt jauniešu radošo ideju īstenošanu dzīvē.

 

Piedaloties apmācību semināru ciklā jaunieši ieguva teorētiskas zināšanas, kā arī dalījās paši savā pieredzē par līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesā dažādos līmeņos, par brīvprātīgo darbu, jaunatnes politikas situāciju Latvijā un Eiropā, kā arī par to, kā realizēt savas idejas un sastādīt projektu pieteikumus.

 

Viena no projekta idejām bija veidot sadarbības tīklu starp Cēsu rajona jauniešiem, pašvaldību pārstāvjiem un uzņēmējiem, tālab jaunieši piedalījās diskusijā un organizēja sporta spēles. Sacensību rīkošana ļāva praktiski pielietot zināšanas par pasākumu organizēšanu, kā arī deva motivāciju aktīvi darboties arī turpmāk. „Tas bija pirmais pasākums, kura īstenošanā piedalījos no sākuma līdz beigām. Sapratu, ka pat sīkākais darbs jāizpilda kārtīgi, jo tas maina visa pasākuma kopējo kvalitāti, turklāt tā ir arī atbildība pret citiem komandas biedriem,” skaidro Miķelis Keišs, viens no projekta dalībniekiem.

 

Pašiem jauniešiem īpaši patikusi līdzdarbošanās kā brīvprātīgajiem Mūzikas un sporta festivāla Fonofest rīkošanā. „Agrāk es baidījos iesaistīties kādu pasākumu rīkošanā, jo man šķita, ka neesmu tam piemērota. Tagad saprotu, ka kā brīvprātīgais varu būt noderīga ļoti daudzās jomās, jo darbu profils arī ļoti dažāds,” stāsta Madara Platā. „Jau Komandas veidošanas seminārā gan projekta vadība, gan Fonofest rīkotāji ļāva mums piedalīties arī pasākumu plānošanā, tāpēc brīvprātīgais darbs šķita īpaši interesants. Tomēr tagad man ir skaidrs arī tas, ka bez praktiskiem un vienkāršiem darbiem neiztikt,” turpina Madara.

 

„Take the Lead!” vadītāja Kristīne Mihaļova kopumā projektu vērtē kā ļoti veiksmīgu, jo jaunieši ne tikai ieguvuši jaunas zināšanas, bet viņiem ir interese tās pielietot un ķerties nu jau pie sarežģītāku uzdevumu pildīšanas. „Man ir patīkami redzēt, ka daudzi no „Take the Lead!” dalībniekiem plāno savus projektus un aktivitātes un galvenais, ka viņi ir sapratuši, ka kaut ko izdarīt nav nemaz tik sarežģīti, ka vajag tikai strādāt!”

 

Projekta dalībnieki saka lielu paldies saviem sadarbības partneriem un atbalstītājiem: Cēsu Jauniešu domei, Cēsu pilsētas domei, Cēsu Bērnu un jauniešu centram, Biedrībai „Output”, Mūzikas un sporta festivālam „Fonofest”, SIA „Tarmo”, SIA „KOM – AUTO”.

 

Projekts “Take the lead” tiek realizēts ar Eiropas Savienības atbalstu un tā saturs neatspoguļo ES vai Nacionālās aģentūras viedokli, ka ari tās nenes par to nekādu atbildību.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv