Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 1.jūnijs   Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 30.augusts  


Jau divi ZAAO eko laukumi Cēsīs

Kopš 28.jūlija Cēsīs, Bērzaines ielā 31 darbojas eko laukums šķirotu atkritumu bezmaksas pieņemšanai.

 

Eko laukums darba dienās ir pieejams no 1000 – 1900, sestdienās no 1200 – 1600, tas ir slēgts trešdienās un svētdienās. Eko laukumā bez maksas tiek pieņemti tie atkritumu veidi, kurus iespējams nodot otrreizējai pārstrādei - papīrs un kartons, polietilēna plēve, PET dzērienu pudeles, pudeļu un burku stikls, logu stikls un sadzīves metāla priekšmeti. Pie laukuma ir izvietota informācijas plāksne par eko laukumā pieņemamiem atkritumu veidiem.

 

Eko laukumu izveidojis reģionālais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (SIA „ZAAO”) sadarbībā ar Cēsu pilsētas domi.

 

„Eko laukums ir norobežota teritorija, tam ir noteikts darba laiks, un tajā strādā laukuma pārzinis, kura pienākumos ir nodrošināt kārtību eko laukuma teritorijā, kā arī palīdzēt eko laukuma apmeklētājiem. Tādēļ varam nodrošināt arī sadzīves bīstamo atkritumu – bateriju, akumulatoru un dienasgaismas lampu – pieņemšanu. Tāpat iedzīvotāji eko laukumā bez maksas var nodot arī nolietotu sadzīves elektrotehniku,” informē SIA „ZAAO” šķirotu atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma.

 

Cēsu pilsētas domes Komunālās nodaļas vadītājs Igors Mercs pozitīvi novērtē jau otrā eko laukuma izveidi Cēsīs: „Tas viennozīmīgi ir apsveicami, jo šādā veidā arvien mazāk atkritumu tiek aizvesti uz Daibes poligonu. Jo vairāk šādu laukumu un iespēju būs, jo ekoloģiskāka un tīrāka vide paliks! Arī cēsnieki atzinīgi novērtējuši eko laukumu nepieciešamību, tieši tāpēc atbalstījām arī otrā laukuma izveidošanu Cēsīs! Ja būs nepieciešams, atbalstīsim arī trešā laukuma izveidi. Šī laukuma atrašanās vieta izvēlēta, jo tā ir stratēģiski izdevīgāka vieta, iedzīvotājiem nav jābrauc noteikti ar mašīnu, kā arī apkārt ir vairāki daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un privāto māju rajoni. Iedzīvotājiem nav arī jāuztraucas par laukuma atrašanās tuvumu atkritumu specifiskā aromātu dēļ, jo šajā laukumā atkritumus neuzglabās”.

 

Arī šajā eko laukumā SIA „ZAAO” saviem klientiem piedāvā nopelnīt atlaidi maksai par sadzīves atkritumu izvešanu, izmantojot eko laukumu atlaižu kartes. Papildus informācija par atlaižu kartēm pieejama pie eko laukumu pārziņiem.

 

Uz ilgtspējīgu attīstību balstītā atkritumu apsaimniekošanas sistēma, kuru Ziemeļvidzemes reģionā veido SIA „ZAAO”, nav iedomājama bez atkritumu šķirošanas, tādēļ šis ir jau 11-ais SIA „ZAAO” eko laukums. Cēsīs otrs eko laukums atrodas Lapsu ielā 19, bet pārējie ir izveidoti Rūjienā, Salacgrīvā, Valkā, Jaunpiebalgā, Augšlīgatnē, Alojā, Valmierā un poligonā Daibe. No tiem deviņi eko laukumi tika izveidoti 2003.gadā Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta „Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Ziemeļvidzemes reģionā” ietvaros. Kohēzijas fonda līdzfinansējums 70%.

 

SIA Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija ir pašvaldību dibināta komercsabiedrība, kas jau 10 gadus sniedz atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Cēsu, Limbažu, Valkas un Valmieras rajonos. Kopš 2001.gada SIA ZAAO attīsta atkritumu šķirošanas sistēmu, kā arī darbojas vides izglītības jomā, izglītojot, informējot un aicinot sabiedrību līdzdarboties vides kvalitātes uzlabošanā.

 

Papildus informācija:

 

Ginta Gailuma

SIA ZAAO šķirotu atkritumu savākšanas daļas

vadītāja

Tālr. 642 81250 Mob.tālr. 26132288

E-pasts: ginta@zaao.apollo.lv

Informāciju sagatavoja:

 

Kaspars Pabērzs

SIA ZAAO attīstības daļas vad. vietn.

Tālr. 642 81250

Mob. tālr. 29121093

E-pasts: kaspars.paberzs@zaao.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv