Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 30.augusts  


Cēsu jaunieši piedalās apmaiņas programmā ar Gruziju

„We want to know about IT...”

 

Gamarjoba visiem! Raksta Signe. Es vēlos pastāstīt un dalīties iespaidos par Jauniešu apmaiņas projektu Latvijā, kas notika šā gada 2.- 10. augustam Cēsīs, superīgajā viesu namā „Kalniņi”, kurā piedalījās 16 jaunieši – 8 no Latvijas un 8 no Gruzijas Projekts tika realizēts ar Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas "Jaunatne darbībā" atbalstu, programmā 3.1. sadarbība ar kaimiņu partnervalstīm, kuru īstenoja biedrība „Plauksta”. Apmaiņa ilga astoņas vienreizējas, brīnišķīgas, saulainas un pozitīvām emocijām bagātas dienas. Apmaiņas nosaukums bija „We want to know about IT...”, kas tulkojumā nozīmē „Mēs gribam zināt par TO...”. Galvenās tēmas bija uzzināt būtiskākās atšķirības komunikācijā, attiecību veidošanā, jauniešu attiecībās, kontracepcijas izvēlē, lēmumu pieņemšanā un kultūrā starp divām pavisam atšķirīgām valstīm.

 

Domājot, kā labāk izstāstīt par to, kā mums gāja projektā, nolēmu ievietot savā rakstā piezīmes no savas dienasgrāmatas.

 

03.08.2010.,otrdiena. Hey! Uzmini, kur es esmu? Esmu Cēsīs! Apmaiņas projektā. Es te daudz iemācos. Ļoti daudz. Priekš sevis. Personīgi. Šobrīd ir jau vakars. Un man ir patīkams un ļoti mierīgs nogurums. Šodien mums bija komandas saliedēšana. Ieguvu jaunas metodes, kā saliedēt grupu kā vienu veselu. Iespaidīgi! Tagad esmu izstiepusies uz sava mīkstā matrača un klausos kā lejā dzied Latvijas valsts himnu. SUPER-TUPER! Iešu pievienoties pārējiem. Varbūt padziedāsim vēl kādu lustīgu latvju dziesmiņu.

Sākas Gruzijas nacionālais vakars. Ilgi gaidījām. Un sagaidījām. AWESOME! Viss izdevās. Viss bija čikiniekā. Viņiem ir tik neatkārtojamas tautu dejas. Un tautas tērpi ir pavisam neparasti. Ļoti iespaidīgs vakars Gruzīnu stilā. Jaatzīst, ka kečups gan viņiem ir ļoooti ass.

 

04.08.2010.,treštdiena. Esmu diezgan priecīga, jo es ar Initu samainījos ar aprocītēm, kuras mums sagādāja Gruzijas jaunieši. Šodien ir Lienes (jauniete-vienaudžu izglītotāja) diena. (runāsim par kontracepciju) It kā man arī būtu jāpiedalās, bet es labāk pavērošu kā tas ir, jo arī es esmu lielā procesā uz savu apmaiņas projekta rakstīšanu. Tikko uzzināju, ka gruzīnu valodā paldies Tev nozīmē madloba. Āā, un vēl- sveiki nozīmē gamarjoba.   Līdz „key words” pabeigšanai 2 min, bet es tikai lidinos mākoņos. All you need is LOVE!

Tikko ar vienu gruzīnu runājām un pat sākām diskutēt par attiecībām. Tas bija ļoti savādi. Ļoti. Esmu atklāta un godīga, kad runā par attiecībām, bet šķiet viņiem tas ir kas TĀDS, par ko runāt labāk nevajadzētu. Ir divi varianti kāpēc šis puisis nevēlējās ar mani runāt par savstarpējām attiecībām:

1.       Es viņam likos ļoti atklāta.

2.       Viņi (Gruzīni) par to nerunā vispār.

Visi tie gruzīni ir tik kautrīgi. Kad mums bija jādiskutē divatā par pieciem svarīgiem savstarpējo un seksuālo attiecību jautājumiem-viņš bija nelokāms. Neko nevēlējās teikt. Bet kad mēs visi pārunājām šos jautājumus,viņš bija ļoti aktīvs. Nesaprotu, kas tur tāds ir- runāt par attiecībām. Neviens jau nezin kāda ir viņa orientācija. Savādi... Te taču ir tāda vide, kurā grūti kaut ko noslēpt. Bet ja viņš nevēlās par to daudz runāt... tad, likšos mierā.

 

05.08.2010.,ceturtdiena. Esmu veiksmīgi pamodusies. Šorīt pamodos ar jautājumu: kādēļ es šeit atrodos? Kas šodien programmā?

Mums tagad būtu jāsāk, bet Edvarts (kas mums šodien pasniegs semināru par Loesje) vēl nav gatavs.

Man ir vajadzīgs enerdžaizers. Izradās,ka man ir pierakstītas 2 pilnas lapas ar jauniem enerdžaizeriem. Man ļoti patika buču spēle un zirneklis. Visi te tikai runā cik smieklīga un jautra es esmu. Un tad jau sākas- nevajag slavēt. Vakar ļoti feini aprunājos ar Ilzīti pirms gulēt iešanas.

Ārā līst. Man tagad pretī sēž Nīkulis (viens no Gruzijas puišiem, bet viņš jau Cēsīs ir no novembra kā brīvprātīgais Cēsu jauniešu centram) Viņš ir dikti smieklīgs. Nespēju iedomāties kā es tagad varētu smieties, kad ārā ir TĀDS laiks Nīkulis mani iesāka saukt par duckling (pīlīte). Mēs tagad ļoti skaļi trokšņojam. Mums ir fun!

Tagad mēs apspriežam visu par Latvijas nacionālo vakaru. Pie mums viesosies folkloras kopa "Delve". Tas varētu būt jautri. Gruzijas jaunieši pat zin vienu no latvju tautasdziesmām. Tas ir tik superīgi klausīties, kā vini šo dziesmu izpilda. āwww. Iedomājies? Manai grupai jāveido afiša par Foruma teātri! Man te jau ļoooti patīk!

Tikko sagājām atpakaļ grupās un mums bija jāatzīmē Loesje tekstus, kurus rakstījām, bet te nav neviens mans teksts.:( Es daudz nepārdzīvoju. Man lielāks prieks,ka arī Gruzijas jaunieši ir domājuši par to, kā piepildīt Rožu laukumu arī ar savu domu par apkārt notiekošo. Un viņiem labi sanāk. Malači! Loesje tēmas pārsvarā bija par kulturas daudzveidību un attiecībām. Un tā kā man attiecības nav svešs jēdziens, tad es biju kā mazs spridzeklītis. :) Tik rakstīju un rakstīju. Rezultātā man pašai patika viss sarakstītais :)

Šodien es atkal daudz smējos. Man sāka apnikt niķoties par neglīto laiku, un tad atkal uznāca smiešanās sindroms. Un atkal bija jāsmejas un jāsmejas. Visvairāk man nāk smiekli par to, kā Vitālijs iemācija Gruzijas jauniešiem jautāt man: "Signe,ko tu rēc?"

Kad viņi to jautā, tas ir tik smieklīgi un mīļi. :)

 

06.08.2010.,piektdiena. Visu dienu pavadīju ārpus šīm viesmīlīgajām sienām. Esmu tīk forši nogurusi. Mums bija ekskursijas diena. Tā pārsmējos. Par Vitālija riekstiem un banānu, kārtīgi izplunčājāmies Baltijas jūrā, pabijām Turaidas pīlī, kur kā reiz uztrāpijām uz kāzām. Esmu nudien priecīga un patīkami pārsteigta, ka esmu te starp vēl 17 kolosāliem cilvēkiem! AWESOME!

Eju pirtī. Skatos,ka Gruzijas puikas ļoti asi spēle futbolu. Pa logu skatoties var pamanīt, ka viņiem šī spēle ir jāspēlē līdz pašiem spēka izsīkumiem. Stirpi puikas.

 

 

 

 

 

07.08.2010.,sestdiena. Bezsakarīgs rīts. Vakar visu nakti nomocījos ar zobu sāpēm. Man ir niķis. Ja pirmā programmas diena bija grūta, tad šodiena bija otrā smagā diena, jo nakts nav gulēta.

Šodien Foruma teātris. Man jau nu ļoooti šī tēma ķerās pie sirsniņas. Drīz dosimies uz Cēsīm, Rožu laukumu. Nožēloju, ka nepievienojos Initas grupai, kur veidoja skeču priekš Cēsīm. Man laikam atturēja valodas barjera. Vai,vai,vai. Bet tomēr, es un vēl pāris gudru galviņu cenšamies izveidot jautājumus gan aktieriem, gan skatītājiem. Būs super! Mums tikko izdalīja skaistus un modernus krekliņus. Forša krāsa. Man patīk!

Tikko atgriezāmies no Cēsīm. Ir ļoti vēls un tumšs. Gāja suprīgi forši un jautri. Mums piederēja viss Rožu laukums. Cilvēki mūs vēroja  un mūs arī atbalstīja. Pozitīvas sajūtas. Tāds kā gandarījuma vilnis. Ekskursija arī bija vāv. Staigājām savos zaļajos krekliņos, dziedājām, smējāmies un lieliski pavadījām laiku.

Tagad spēlējam kārtis. Un atkal ir jautri. Zaudētājiem jādodas peldēt. Es pievienošos- ja neveicas kārtīs, tad veicas mīlestībā. Un tur nu es neko nevaru padarīt. Tā tas ir.

 

08.08.2010.,svētdiena. Es maz esmu sarakstījusi, jo ja tā paskatās, tad par pirmajām trim dienām ir sarakstītas 38 lapas, bet pēdējās dienas ir vismazākais minimums. Ir ļoti karsts. Patiešām karsts. Tagad ir arī ļoti garlaicīgi. Ļoti. Kaut kāda prezentāciju, kuru esmu jau 100 reižu dzirdējusi un redzējusi. Te jau ir daži kritušie. Es arī tagad labprāt nokristu uz zemes, aizvērtu acis un tur arī paliktu līdz pašam vakaram.

 Ou, es tagad čatoju ar Mārīti un Lieni. Vismaz šo laiku var arī interesanti aizpildīt izliekoties, ka tu klausies garlaicīgo prezentāciju. Mums te notiek šausmu lietas. Inčai visas bildes izdzēsa! Man jau nu noteikti būtu liela škrobe. Arī Gruzijas jaunieši ļoti pārdzīvo. Mīlīgi. :)

Domājām par nākotnes plāniem, saistībā ar jaunu projektu un „Jaunatne darbībā“ – mums radās tik superīga ideja.. vēl mazliet jāpapildina un dodamies nākošvasar uz Gruziju..jūhūūū J!

 

09.08.2010.,pirmdiena. Apmaiņa tuvojas beigām. Un jau pirmā asara tek. Jāsaņemas! Vēl jau nav nekādas beigas. Šodien daudz nesanāks rakstīt, jo daudz darāmā. Jāpabeidz filmas. Es došos strādāt ar savu grupu.

See ya!

Filmas ir izdevušās vienkārši fantastiski! Visi tik cītīgi strādāja. Un te nu ir darba auglis- pašu prieks. Veidojām filmas par 3 tematiem- Foruma teātris, kontracepcija, un savstarpējās attiecības. Filmiņā par savtarpējam attiecībam jaunieši lieliski spēja parādīt Latvijas jauniešu un Gruzijas jauniešu attiecību atšķirības. Jāpiebilst, ka Gruzijā mīlestība ir daudz platoniskāka, nekā te- Latvijā.

 

10.08.2010.,otrdiena. Esmu laicīgi piecēlusies lai veiksmīgi pabeigtu savu rakstu. Stāsts ir par vakardienu. Es atvainojos, par BRĪNIŠĶĪGO un NEAIZMIRSTAMO vakardienu. Viss bija tik, tik, TIK superīgi. Ejot gulēt nācās izplūst asarās. Pabeidzām savas filmas, uztaisījām katrs sev  youthpass, noskatījāmies kopīgi Gigas veidotos klipiņus un palaidām brīvībā uz Cēsīm brīnumlaternas. Tas bija neaizmirstami. Sajūtas bijas piepildītas ar tuvības un pozitīvisma lādiņiem. Tagad katrs vāc savas mantas. Visi kā skudriņas- te augšā, te lejā. Vēl pēdējo reizi kārtīgi izsmējos. SUPER!

Es pametu „Kalniņu” teritoriju ar neparastām sajūtām-es biju laimīga, bet raudāt arī gribējās. Es tik ļoti biju noilgojusies pēc mājām, bet tagad man bezgalīgi pietrūka manu draugu.

 

Vasara ir piepildīta. Tas ir pilnīgi droši. Man patiess prieks, ka spēju tik spontāni pieņemt lēmumu doties uz šo apmaiņas projektu.

Es sapratu, cik ļoti daudz iespēju pastāv. Un tās ir tikai jāprot izmantot sev pieejamākā laikā. Vienreizēji forši pavadītas šīs 8 dienas. Un neko es nenožēloju. Tikai varu papildināt sevi. Es uzlaboju komunikācijas spējas, parādījās arī vēlme mācīties vairāk valodas. Un esmu tādā starā! Nevaru sagaidīt, kad varēšu iesniegt savu sarakstīto projektu!

 

AWESOME!

 

 

Signe Stepiņa, projekta dalībniece

 

 

Ja Jums ir kādi jautājumi, droši zvaniet vai rakstiet:

Mārīte Mežale

Biedrības „Plauksta” jauniešu koordinatore

tālrunis: 26156288, e-pasts: mezalemarite@gmail.comAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv