Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 30.augusts  


10.septembrī Eiropas kultūras mantojuma dienās – vēsturisko interjeru apdares Cēsu Jaunajā pilī

Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros apmeklētāji varēs iepazīties ar paveiktajiem restaurācijas darbiem Cēsu Jaunajā pilī.

 

Cēsu Jaunās pils restaurācijas darbi, kas firmas „Re un Re” vadībā ilguši divus gadus, tuvojas noslēgumam, tādēļ 10.septembrī plkst.11:00 pirmo reizi plašāka sabiedrība savām acīm varēs skatīt Cēsu Jaunās pils vēsturisko interjeru apdares, kuras teju vai gadsimta garumā slēpa daudzkārtīgi krāsojumu slāņi. 

 

„Pasākuma laikā apmeklētāji uzzinās profesionāla interjerista, mākslas zinātnieka Daiņa Bruģa komentārus par atklātajiem un restaurētajiem pils interjeriem kopumā, kā arī  veikto darba izvērtējumu un pamatojumu. Eiropas kultūras mantojuma dienās piedalīsies arī Cēsu Jaunās pils arhitekts Arturs Lapiņš, restauratori un restaurāciju darbu vadītājs Ivars Rība, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāvji  un muzeja speciālisti, kuri pils apskates laikā apmeklētājiem pastāstīs par topošajām vēstures un interjerekspozīcijām Cēsu Jaunās pils zālēs. Paredzēts, ka jaunās ekspozīcijas apmeklētāji varēs skatīt jau nākamā gada pavasarī,” informē Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja vadītāja Dace Tabūne.

 

Eiropas kultūras mantojuma dienas tiek atzīmētas visā Eiropā. Latvijā tās jau 16.reizi organizē Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija. Šī gada tēma „Kultūras mantojums – zināšanas un prasmes” ir izvēlēta ar mērķi īpaši izcelt kultūras pieminekļu īpašnieku, restauratoru, amatnieku, kultūras mantojuma un izglītības speciālistu ieguldīto darbu, zināšanas un prasmes kultūras mantojuma saglabāšanā, atzīstot panākumus, kas var iedvesmot arī citus.

 

Cēsu Jaunā pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis kultūras piemineklis, kas tiek atjaunots ar Eiropas Reģionālās Attīstības Fonda un Latvijas valsts finansiālu atbalstu projekta "Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai" ietvaros. Cēsu Jaunās pils muzejs apmeklētājiem durvis vērs vaļā 2012.gada pavasarī, piedāvājot iepazīt Latvijas vēstures būtiskākos notikumus, kas norisinājušies Cēsīs no seno vendu laikiem līdz pat Latvijas neatkarīgas valsts izveidei.

 

 Gaidīti tiek visi interesenti. Ieeja bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636; 28342115

E - pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv