Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 30.augusts  


Juri Žagaru apstiprina par Vidzemes Mūzikas un kultūras centra projekta vadītāju


Ceturtdien 30.augustā  Cēsu novada domes sēdē deputāti apstiprināja Vidzemes Mūzikas un kultūras centra vadītāju. Kā pastāstīja pašvaldības izpilddirektors, personāla atlases komisijas vadītājs Andris Mihaļovs, izsludinātājā konkursā uz šo amatu bija pieteikušies pieci pretendenti, taču konkursa nolikumā noteiktajiem kritērijiem atbilda tikai viens no pretendentiem Cēsu domes deputāts un aktieris Juris Žagars, kurš arī tika virzīts apstiprināšanai jaunajā amatā.

  Domes sēdē J. Žagars iepazīstināja deputātus ar savu jaunās koncertzāles attīstības redzējumu. Viņš atzina, ka lai nodrošinātu kvalitatīvu māksliniecisko programmu un reģionālas koncertzāles statusam atbilstošu darbību, noteikti nepieciešams valsts līdzfinansējums. „ Pretējā gadījumā jaunais mūzikas centrs vienkārši būs liels un pašvaldībai ļoti dārgi izmaksājošs kultūras nams,” uzsvēra J. Žagars, atzīmējot, ka viņam ir pieredze līdzekļu piesaistē. Mūzikas un kultūras centra finansējumu veidotu trīs avoti – valsts, pašvaldības un pašu nopelnītie līdzekļi. Summa, ko Mūzikas un kultūras centrs varētu saņemt no valsts mākslinieciskās programmas nodrošināšanai ir 150 tūkstoši latu. Svarīgi, kopā ar citu reģionālo koncertzāļu vadītājiem, ir panākt, lai tiktu pieņemts likums par valsts finansējumu reģionālo koncertzāļu darbības nodrošināšanai.

  J. Žagars pastāstīja, ka Mūzikas un kultūras centrā, jeb Vidzemes filharmonijā notiks akadēmiskās un populārās mūzikas koncerti, dramatisko teātru izrādes, darbosies Vidzemes kamerorķestris, notiks izstādes, uzstāsies arī amatiermākslas kolektīvi. Atbildot uz deputātu jautājumiem, viņš apliecināja, ka novada amatiermākslas kolektīviem jaunajā centrā būs telpas mēģinājumiem, kā arī iespējas rīkot koncertus uz lielās skatuves, pie nosacījuma, ja šie koncerti būs apmeklēti.

  Deputāti, uzklausījuši J. Žagaru, vienbalsīgi apstiprināja viņu par Vidzemes Mūzikas un kultūras centra projekta vadītāju.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv