Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 30.augusts  


Invalīdu habilitācijas – dienas centra vasaras aktivitātes
Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālā dienesta” Invalīdu habilitācijas – dienas centra jaunieši aizvadījuši skaistu un pozitīvām emocijām piepildītu vasaru. Centra klienti ir jaunieši no 18 līdz 35 gadu vecumam ar smagiem funkcionāliem traucējumiem un bērni ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, kuru vecāki strādā.

 

Maijā Centrā darbu uzsāka mūzikas terapeits. Nodarbībās gūtie pozitīvie pārdzīvojumi klientos radīja patīkamas emocijas, attīstīja radošumu. Bez jaunieviestā pakalpojuma Centra klientiem tika nodrošināti sociālā darbinieka, sociālā rehabilitētāja, fizioterapeita, psihologa, aprūpētāja pakalpojumi, kā arī specializētā autotransporta un ēdināšanas pakalpojumi.

 

Centra klientiem vasaras laiks tika sadalīts dažādās tematiskajās nedēļās- ogu, ūdens, putnu, maizes, dzīvnieku, ārstniecības augu un ziedu. Tika strādāts ar plastiku, veidojot augļu groziņus, veidotas glezniņas ar jūras tematiku, ar speciālu spiedi tika gatavotas nozīmītes ar putnu motīviem. Klienti apguva floristikas pamatus, veidojot konfekšu ziedu pušķus, kā arī vāca ārstniecības augus pašu ziemas krājumiem un mācījās ārstniecības augu pielietojumu.

 

Laikā, kad ir visīsākā nakts un visgarākā diena, klienti kopā ar darbiniekiem svinēja vasaras saulgriežus. Pirms svētkiem tika iets pļavās, iepazītas un plūktas Jāņu zāles, pušķotas centra telpas. Svētku dienā, darbiniekiem piepalīdzot, jaunieši vija Jāņu vainagus, dedza ugunskuru, dziedāja dziesmas un gāja rotaļās, ar prieku izdzīvoja sengaidīto saulgriežu laika maģiju, sajuta dabas burvību.

 

Vasaras laikā centru apmeklēja 6 klienti. Šajā laikā gūtās iemaņas, iespaidi un aktivitātes paaugstināja jauniešu pašnovērtējumu,- viņi ir kļuvuši patstāvīgāki, izpalīdzīgāki un līdzcietīgāki viens pret otru. Aizvadītā vasara ir atkārtoti pierādījusi, ka Centra sniegtie pakalpojumi ir ļoti nepieciešami attiecīgās mērķgrupas Cēsu novadā dzīvojošajiem iedzīvotājiem. Arī klientu vecākiem un aizgādņiem aizvadītā vasara bija iespēja atpūsties un veltīt laiku pašiem sev.

 

Projekts „Invalīdu habilitācijas – dienas centrs” izveidots Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros, projekta identifikācijas Nr. 1DP/1.4.1.2.4./10/APIA/NVA/094, kopējās izmaksas ir Ls 72921,48, t.sk., Eiropas Sociālā fonda finansējums Ls 72921,48.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada p/a „Sociālais dienests”

Invalīdu habilitācijas- dienas centra vadītāja

Ērika Verle

Tālr.: 641 27896Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv