Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 30.septembris  


Kultūras lappuses pāršķirstot – oktobris Cēsīs

Plaukstas tā vien tiecas pasildīt brūnos kastaņu sānus, bet lietus vedina uz domām par silti iekurtu uguni – pavardā, kamīnā vai gaišumu sveces liesmā. Plaukstas sasildīt var ar kastaņiem, bet sirdi - ar kaut ko skaistu un baudāmu. Tāpēc oktobra mēnesī kultūras un atpūtas pasākumi saplānoti domājot gan par baudījumu dvēselei, gan par izklaidi un prieku sirdij.

 

No 8.oktobra līdz 11.oktobrim Cēsīs norisināsies 5.Starptautiskais Alfrēda Kalniņa jauno ērģelnieku festivāls.

Festivāls veltīts ērģelnieka, komponista un diriģenta Alfrēda Kalniņa piemiņai (130 gadu atcerei). Festivāls pulcēs ērģelniekus un viņu pedagogus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Koncerti notiks Cēsu Kultūras centra Ērģeļu zālē un Cēsu Sv. Jāņa baznīcā. Festivāla iniciatore un idejas autore ir Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas ērģeļu klases pedagoģe Lelde Krastiņa.

 

Gatavojoties Cēsu Kultūras centra rekonstrukcijai, Cēsu Kultūras centrā oktobra sākumā notiks pēdējie pasākumi šī nama telpās. Pasākumu cikls iesāksies 4.oktobrī, ar vissenākā no šobrīd esošajiem kolektīviem, Cēsu Tautas teātra (dibināts 1876.gadā) retrospektīvu koncertu „Nevajag pārāk tumsas bīties...”. Aktieri skatītājiem uzburs īpašu teatrālu noskaņu pēdējo 20 gadu izrāžu dziesmu fragmentos, sākot no vissenākajām melodijām līdz visjaunākajām dziesmām. Klausītāji aicināti līdzi izdzīvot atmiņas par jaukajiem, skaistajiem, reizē arī grūtajiem brīžiem uz šīs skatuves dēļiem. Savukārt 10. oktobrī notiks Cēsu Kultūras centra pārcelšanās svētki. Svētki iesāksies ar Cēsu Kultūras centra radošo kolektīvu koncertu ”Man prieks vienmēr būs”! Kolektīvi savdabīgā interpretācijā izdziedās un izdejos sava kolektīva nozīmīgākos notikumus, atrodot interesantāko, kas ir noticis šeit pavadītajos gados. Otrajā daļā bijušo, esošo darbinieku, dalībnieku un visu to, kas jūtas piederīgi šim namam – tikšanās. Kavēšanās atmiņās, spilgtākie notikumi, atkalredzēšanās un balle kopā ar grupu „Vēja runa”.  

 

17.oktobrī Cēsīs viesosies Normunds Rutulis un Rīgas orķestris ar koncertprogrammu „Vēlreiz mājās”.

Programmā skanēs mākslinieka jaunākā, pagājušā gada 9.oktobrī izdotā albuma „Vēlreiz mājās” dziesmas, kā arī klausītāju iemīļotās – „Par to(raudāja māte)...”, “Nekur nav tik labi kā mājās”, “Vēlais pīlādzis”, “Cāļus skaita rudenī” un citas populāras melodijas. Jāatzīmē, ka ar gaidāmo Cēsu Kultūras centra rekonstrukciju, pasākumi sākot ar oktobra mēnesi norisināsies Cēsu 2. pamatskolā (Gaujas iela 45).

 

Cēsu Izstāžu nams apmeklētājiem sagatavojis īpaši pievilcīgu programmu. 12.oktobrī Kamermūzikas koncertu, kurā piedalās ar Ieva Puriņa- čells, Lelde Tīrele- klavieres; 19. un 20. oktobrī izrāde ar pastaigu un mūziku „Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam”, scenārija autore un režisore Baņuta Rubesa, titullomā Indra Burkovska;21.oktobrī dziesmas par mīlestību – Jēkaba Nīmaņa mūzika Jaunā Rīgas teātra izrādei „ Latviešu mīlestība”.

 

Paralēli pasākumiem ir apskatāmas arī dažādas izstādes.

Cēsu Izstāžu namā – no 29. septembra foto izstāde Čehu baroks, izstādē aplūkojama fotogrāfiju kolekcija, kas parāda čehu baroka arhitektūras krāšņumu, no 1.oktobra Mārtiņa Saulespurēna BLUE radīto pasaules klases mikrofonu kolekcija, sākot ar 10.oktobri Roberta, Ainas, Agates un Elinas Mužu darbu izstāde „Glezniecība un tekstils” un biedrības „Grafikas kamera” grafikas darbu izstāde „Medības”.

Cēsu centrālā bibliotēka piedāvā apmeklēt literatūras izstādes – Cēsu grāmatizdevēji ”Kārlim Dūnim – 120” un „Dzidrai Olengovičai – 80”; 1. oktobris – Pasaules dzīvnieku aizsardzības diena; Dvēseļu lauki, par dvēseli – reliģijā, mitoloģijā un folklorā, arī ezotēriskajā literatūrā. Bet 21. oktobrī tikšanās ar Dailes teātra aktrisi, astroloģi un dziednieci Akvelīnu Līvmani un dzejnieci, rakstnieci, novadnieci Liju Brīdaku. Saruna par abu kopdarbu – grāmatu „Zem sargeņģeļa spārna”.

Izstāžu zāle „Vecpilsēta” no 3.oktobra aicina uz izstādi „Metālkalumi un šatiera segas”, melnā metāla kalumi – kalējs TDM Dainis Mežancis, šatiera segas –Vecpiebalgas audēju kopa.

Visu oktobra mēnesi apskatāma Andra Eglīša lielformāta gleznu izstāde „Es gribu būt tur”, Cēsu vecajā noliktavā (Noliktavas iela 1).

 

Kultūras lappuses pāršķīra:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv