Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 7.jūnijs   Vārda dienu svin: Gaida, Arnis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 30.septembris  


Cēsu pašvaldība īsteno Pētera ielas rekonstrukcijas projektu

Cēsu novada pašvaldība  2010.gada 6.oktobrī noslēdza vienošanos ar Satiksmes ministriju par projekta „Cēsu pilsētas tranzītielas – Pētera ielas – rekonstrukcija” īstenošanas uzsākšanu. Pētera iela ir svarīga tranzīta iela, un tās atjaunošana mazinās satiksmes intensitāti iekšpilsētā un uzlabos satiksmes drošību. Projekta ietvaros plānota ielas brauktuves paplašināšana, tai blakus  izbūvējot veloceliņu un ierīkojot apgaismojumu.

 

Lai īstenotu šo projektu, brauktuves paplašināšanai, ceļa taisnošanai un veloceliņa izbūvei, pašvaldība ir atpirkusi 10 160 m2 ielai piegulošās zemes no vairākiem privātīpašniekiem par kopējo summu 31 742,41 LVL. Vienošanās par zemes gabalu iegādi noslēgta ar lielāko daļu zemju īpašnieku un īpašumi ierakstīti Zemesgrāmatā uz Cēsu novada pašvaldības vārda. Tikai par diviem  no divdesmit astoņiem  nekustamiem īpašumiem, ar to īpašniekiem nav izdevies vienoties par zemes iegādi sabiedrības vajadzībām, t.i. ielas izbūvei, tāpēc tika uzsākts atsavināšanas process, pamatojoties uz kārtību, ko nosaka Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likums un 2011.gada 15.marta Ministru kabineta noteikumi Nr.204 „Kārtība, kādā nosaka taisnīgu atlīdzību par sabiedrības vajadzībām atsavināmo nekustamo īpašumu”.

 

2011.gada aprīlī pašvaldība izsludināja atklātu konkursu Pētera ielas, posmā no Gaujas ielas līdz Rīgas ielai, Cēsīs, rekonstrukcijai. Jūlijā no diviem pretendentiem, tika izraudzīts uzvarētājs ar zemāko cenu – SIA „Ceļinieks 01” ar paredzamo līgumcenu – 1 504 901.86 LVL bez PVN. Ielas apgaismojuma izbūves darbiem no 5 pretendentu piedāvājumiem tika izvēlēts piedāvājums ar zemāko cenu – SIA „Spriegums” ar paredzamo līgumcenu – 50884.84 LVL bez PVN.

 

2011.gada 27.jūlijā tika noslēgti līgumi par darbu uzsākšanu objektā ar SIA „Ceļinieks 01”, SIA „Spriegums”, kā arī SIA „Jurēvičs un partneri”, kura projekta ietvaros veiks būvuzraudzību minētajā objektā. 2011.gada 29.jūlijā tika noslēgts līgums par autoruzraudzību rekonstrukcijas darbiem ar AS „Ceļuprojekts” par kopējo summu 21 900 LVL bez PVN.

 

Projektā paredzētie darbi pašvaldībai jāveic līdz 2012.gada 1.oktobrim. Projekta kopējās izmaksas sastādīs nepilnus 2 miljonus latu. No tiem Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības fonda finansējums sastāda 1 229 431,60 LVL, valsts budžeta dotācija 32 542,77, pārējā finansējuma daļa jānodrošina Cēsu novada pašvaldībai no saviem budžeta līdzekļiem, ņemot aizņēmumu Valsts Kasē.

 

Informāciju sagatavoja:

Laine Madelāne

Cēsu novada pašvaldības projektu vadītājaAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv