Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 30.novembris  


Vairāk kā 20 instruktori iegūst nepieciešamo kvalifikāciju

2005.gada 30.novembrī

 

Piektdien, 2.decembrī, plkst.11.30 Cēsīs, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Instruktoru skolā „Instruktoru kursu” absolvēs vairāk kā 20 NBS karavīri.

 

Kursā, kas sākās 31.oktobrī, mācības uzsāka 32 NBS karavīri, kuri pirms tam bija absolvējuši „Jaunākā instruktora” kursu un guvuši pieredzi dienot dažādās NBS apakšvienībās.

 

Kopš NBS Instruktoru skolas dibināšanas 2000.gadā šis bija piektais „Instruktoru kurss”. Instruktori tajā apguva vada līmeņa instruktoru vispārējās apmācības piecu nedēļu mācību programmu, kas sniedz nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai apmācāmie spētu apmācīt vienību (līdz 32 cilvēkiem) un pildīt vada seržanta pienākumus jebkurā Nacionālo bruņoto spēku veidu vienībā miera laika apstākļos.

 

Mācību laikā karavīri – topošie instruktori apguva vadības zinības, pavēļu procedūru, pirmās palīdzības sniegšanu, topogrāfiju, nodarbību analizēšanu un vērtēšanu, sadarbību ar plašsaziņas līdzekļiem, aizsardzību no masu iznīcināšanas ieročiem, NATO terminoloģiju, kā arī attīstīja savu fizisko sagatavotību trenējoties lauka apstākļos un spēlējot sporta spēles Cēsu sporta kompleksā.

 

Rīt, 1.decembrī kursanti veiks pēdējo kursa pārbaudījumu – vairāk kā 10 km forsēto pārgājienu un dosies lāpu gājienā uz Cēsu Jauno pili, kur pils tornī svinīgā ceremonijā saņems instruktora kvalifikācijas zīmes.

 

Instruktora kursa sekmīga pabeigšana ir pamats nākamās instruktoru sastāva dienesta pakāpes „seržants” piešķiršanai. Lai turpinātu mācības „Vecākā instruktora kursā” un iegūtu virsseržanta dienesta pakāpi, karavīriem ir nepieciešams nodienēt vada līmeņa instruktoru sastāvā vismaz piecus gadus.

 

NBS Instruktoru skolas vadība izsaka pateicību Cēsu pilsētas un rajona iedzīvotājiem un pašvaldībām par atbalstu apmācību procesa nodrošināšanā, kā arī Vidzemes vēstures un tūrisma aģentūrai par iespēju realizēt karavīru patriotiskās audzināšanas pasākumus un kursa tradīcijas.

 

NBS Instruktoru skolas

Ārējo sakaru un preses virsniece

virsleitnante Ieva Karlsberga

t. 4101437;

mob.t. 6197157Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv