Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 30.novembris  


Cēsīs iedegta Ziemassvētku egle

Svētdien 29.novembrī cēsniekiem bija sarūpēts plašs Pirmās Adventes sarīkojumu klāsts. Dienā Izstāžu namā Ziemassvētku gaidās sākās atmiņu vakars „Stāsti par šodienas Sibīrijas latviešiem”  un vokālās mūzikas koncerts, bet Sv. Jāņa baznīcā Pirmās Adventes koncertu „No tumsas uz gaismu” kopā ar ērģelnieci Leldi Krastiņu un vijolnieci Lailu Lakstīgalu sniedza Cēsu Pils koris.

 

Pirmās Adventes centrālais notikums bija svētku egles iedegšana Rožu laukumā. Palīdzēt eglītei gaiši iedegties, bija sanākuši ļoti daudzi cēsnieki. Tā kā laiks bija silts un lietains, un no sniega ne vēsts, Ziemassvētku vecītis kamanas bija nomainījis pret ne mazāk senu transporta līdzekli, koši rotātu pīles busiņu. Uzrunājot sarīkojuma dalībniekus Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders novēlēja visiem mierīgu un mīļu Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Uz kopīgu dziedāšanu sanākušos aicināja rūķi un meža zvēri, sparīgus dančus veda deju kolektīvi „Dzirnas”, „Raitais solis” un „Pipariņš”. Protams, bija arī svētku cienasts un Jauniešu domes sarūpētās piparkūkas un tēja. Līdz ar svētku egli Ziemassvētku rotājumi tika iedegti visā pilsētā.

Egle Rožu laukumā ir apmēram 10 metru augsta un tā atceļojusi no Dzērbenes pagasta privātā meža.

 

Tuvākajā laikā otra pilsētas egle tiks uzstādīta arī Vienības laukumā.

Šogad Cēsu novada pašvaldība papildus nav iegādājusies Ziemassvētku rotājumus, bet gan tika atjaunoti pilsētas ielās izliktie gaismekļi un rotājumi.

 

Turpinot tradīcijas, šo sestdien, 5.decembrī un Ziemassvētku priekšvakarā, 23.decembrī Rožu laukumā notiks zemnieku un amatnieku tirdziņš, kurā apmeklētāji varēs iegādāties Ziemassvētku dāvanas.

 

Iestājoties vēsākam laikam, līdzko būs iespēja uzliet ledu, Rožu laukumā darbību sāks pilsētas slidotava.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv