Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.aprīlis   Vārda dienu svin: Edgars, Danute, Dana, Dans
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 30.novembris  


Pēc pieredzes Rakverē

20. novembra līdz 23. novembrim Rakverē norisinājās projekta „INNOCARE” (Inovatīvi risinājumi veco ļaužu mājas aprūpē) tikšanās, kurā piedalījās projekta partneru organizāciju un pašvaldību vadītāji, projekta koordinatori un sociālie darbinieki.

 

Uz Cēsu sadraudzības pilsētu devās arī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, kur tikās ar jauno Rakveres mēru Tomasu Vareku. Pašvaldību vadītāji iepazinās ar projekta „INNOCARE” norisi, paveiktajiem rezultātiem, kā arī diskutēja par sociālo lietu politiku un veco ļaužu vietu tajā. Tikšanās laikā sprieda arī par nepieciešamību ieviestos risinājumus turpināt arī pēc projekta – 2014. gadā.

 

Projekta ietvaros Cēsu novada pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests” mājas aprūpes klientiem jau ir ieviesusi pakalpojumu Drošības poga un uzstādījusi dūmu detektorus. Drīzumā aģentūra iepazīstinās seniorus ar medikamentu dispenseriem – ierīcēm, kas izsniedz precīzas medikamentu dozas noteiktos laikos.

 

Aģentūras „Sociālais dienests” darbinieki iepazinās ar kolēģu darbu Rakveres sociālās palīdzības centrā, apmeklēja dienas centrus, sociālo māju, veco ļaužu pansionātu, kā arī devās uz netālo Tapas pilsētiņu aplūkot modernas un jaunas grupu mājas cilvēkiem ar invaliditāti.

 

Galvenais Centrālā Baltijas jūras reģiona Interreg IVA pārrobežu sadarbības programmas projekta „INNOCARE” mērķis ir ar inovatīvām mājas aprūpes metodēm un līdzekļiem uzlabota mājās dzīvojošu sirmgalvju dzīves kvalitāte un drošība. Projektā uzsvars tiek likts uz inovatīvi tehniskiem risinājumiem, kā arī sociālo darbinieku apmācību.

 

Projekta vadošais partneris ir Tallinas Universitātes Rakveres koledža, kas vada arī projekta pētniecisko daļu. Kopā ar Cēsu novada p/a „Sociālais dienests” projektā līdzdarbojas Rakveres pilsētas pašvaldība (Igaunija), Rietumviru koledža (Igaunija), Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža, Apes novada pašvaldība, kā arī Nakas pašvaldība (Zviedrija).

 

Projekts ilgst no 2011. gada novembra līdz 2013. gada decembrim. Projekta „INNOCARE” kopējās izmaksas ir 44 692 eiro; 80,9% no šiem līdzekļiem finansē Eiropas Savienība.

 

Attēlā: Projekta dalībnieki Ance Saulīte, Astrīda Eglīte, Māris Vītiņš un Sandra Eglīte.

 

Informāciju sagatavoja:

Projekta INNOCARE

koordinatore

Ance SaulīteAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv