Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 31.marts  


Spodrības mēnesī cēsnieki sakops novadu


 

Lai sapostu novadu no ziemā uzkrātajiem sārņiem, no 1.aprīļa Cēsu novadā izsludināts Spodrības mēnesis.

 

Kā ik gadu spodrības mēnesī pašvaldība organizēs maģistrālo un centra ielu un to nomaļu uzkopšanu, uzkrāto smilšu savākšanu un pērno lapu grābšanu. Darbos tiek iesaistīti stipendiāti, kuri jau uzsākuši ielu attīrīšanu no ziemā uzkrātā smilšu slāņa.

 

Cēsu un Vaives uzkopšanā tiek aicināti piedalīties arī privātmāju un daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji un iestāžu un uzņēmumu īpašnieki, tādejādi kopējiem spēkiem sapošot novadu pavasara un vasaras sezonai. Ierobežotu līdzekļu dēļ pašvaldība arī šogad neorganizēs bezmaksas atkritumu izvešanu, tāpēc iedzīvotāji aicināti no pērnajām lapām un zaļajiem atkritumiem veidot komposta kaudzes vai vest tos uz pašvaldības izveidoto kompostējamo materiālu novietošanas vietu Cēsīs, Austrumu ielā (iebraukšana no Rūpniecības ielas, vadoties pēc norādēm).

 

Cēsu novada pašvaldība, piesaistot speciālistus, organizēs arī pilsētas koku vainagu izkopšanu. Koku vainagu veidošana un kopšana Cēsīs tiek veikta ik pavasari, tādejādi padarot pilsētu arvien sakoptāku un pievilcīgāku. Bez tam koku kopšana nodrošina to atbrīvošanu no bīstamiem zariem, lai tie neapdraudētu gājēju un satiksmes drošību.

 

Novada uzkopšana turpināsies arī Lielajā Talkā, kas visā Latvijā notiks 24.aprīlī. Šajā dienā Cēsu novada pašvaldība organizēs vairāku pilsētas un Vaives pagasta teritoriju uzkopšanu. Talkai Cēsīs jau pieteikušās vairākas organizācijas un skolas.

 

Lielās Talkas ietvaros 24.aprīlī Cēsīs tiks atļauts dedzināt koku zarus. Tomēr iedzīvotājiem jāņem vērā, ka pašvaldības saistošie noteikumi pilsētas teritorijā neļauj dedzināt nekādus materiālus, un tikai talkas dienā tiks izdarīts izņēmums attiecībā uz koku zariem. Nedz sadzīves atkritumus, nedz pērnās lapas, nedz kūlu ne 24.aprīlī, ne citā laikā nedrīkst dedzināt.

 

„Diemžēl, kūlas un pērnās zāles dedzinātāju skaits ar katru gadu pieaug. Par to, cik lielu postu nodara kūlas dedzināšana, televīzija, radio un avīzes atgādina ik dienas. Bet līdz cilvēku apziņai šīs ziņas nopietnība nenonāk. Par vienaldzību pret savu apkārtējo vidi, pret dzimto pilsētu un pagastu liecina ceļmalās, pļavās un mežā izgāztās atkritumu kaudzes, kas pēc sniega nokušanas ir īpaši uzkrītošas un sāpina sirdi,” atzīst Cēsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis.

 

Sakopsim novadu kopā!

 
Attēlā Cēsu pilsētas sporta skolas kolektīvs Lielajā Talkā 2009.gada 18.aprīlī.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv