Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 17.februāris   Vārda dienu svin: Donats, Konstance
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 31.maijs  


Cēsīs notiks starptautiska konference par padomju deportācijām.

Cēsis                                                                                 31.05.2006.

  

Informāciju sagatavoja Cēsu domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Garoza (26029010, 4121677).

 

Cēsu pilsētas dome sadarbībā ar pašvaldības aģentūru „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” rīko starptautisku konferenci „Atgūstot mūsu atmiņu: zudušie cilvēku stāsti par padomju deportācijām Latvijā”.

 

Konference notiks 8. un 9. jūnijā Cēsīs, Cēsu Izstāžu namā, Pils laukumā 9.

Pasākuma mērķis ir veicināt pilnīgāku vēstures izpratni par politiskajām represijām, deportācijām, to sekām un pretošanās kustību okupācijas varai Latvijā veroties no cilvēku pieredzes pirmā padomju okupācijas gada notikumu laikā 1940 – 1941. gadā. Truklāt, atspoguļojot aculiecinieku viedokļus un interpretācijas, konference veicinās sadarbības uzlabošanos starp Eiropas Savienības dalībvalstu un Krievijas politisko represiju pētniekiem.

 

Ar politiskajām represijām, deportācijām un pretošanās kustību saistīttos vēstures faktus interpretē gan vēstures speciālisti, gan oficiālās amatpersonas, balstoties uz totalitārā režīma laikā tapušajiem dokumentiem, tomēr patiesā informācija par situāciju lāgeros, nometinājuma vietās un cīnoties par izdzīvošanu, nav dokumentēta arhīvos. Tā iegūstama vienīgi no aculiecinieku atmiņām.

Konferences pamatideja ir prezentēt arhīva materiālu un cilvēku atmiņu stāstus nopietnu pētījumu veidā, kā arī sniegt ieskatu sadarbībā ar muzeju, arhīvu un skolu jaunatni veidoto cilvēku atmiņu arhīvā, kurā apkopoti represēto Cēsu pilsētas un novada iedzīvotāju likteņstāsti pirmā padomju okupācijas gada notikumu laikā 1940-1941.gadā.

 

Konferencē piedalās muzeju un arhīvu speciālisti, pašvaldību darbinieki, Cēsu pilsētas un novada iedzīvotāji, vietējā skolu jaunatne, Eiropas Savienības dalībvalstu Zviedrijas, Vācijas un Lietuvas pārstāvji, kā arī delegācija no Taras reģiona Krievijā.

 

Cēsu pilsētas dome februāra sākumā saņēma finansējumu no Eiropas Savienības Kultūras un izglītības direktorāta programmas „Kultūra 2000”, projekta „Atgūstot mūsu atmiņu: zudušie stāsti par padomju deportācijām” īstenošanai. Projektam tika piešķirti 39 500 EUR.

Projekta realizācija notika trīs posmos: pirmkārt, tika veikta atmiņu krāšana - pētnieciska ekspedīcija uz Taras apgabalu Krievijā, audio un vizuālo atmiņu krāšana par deportācijām Cēsu novadā un papildus informācijas iegūšana no arhīviem. Otrais posms ietvēra atmiņu interpretāciju, kura gaitā muzeja speciālisti pētīja iegūto informāciju. Cēsu skolu skolēniem bija iespēja pētīt represēto likteņstāstus savās ģimenēs. Trešais, projektu noslēdzošais posms ietver atmiņu publiskošanu – ir izveidota ceļojošā izstāde, informatīvie bukleti un video filma, kā arī šī konference.

 

Informācija par konferenci:

Vija Rozentāle Cēsu pilsētas muzejs

e-pasts: vija.rozentale@cesis.lv

Lolita Kokina

Cēsu pilsētas dome

e-pasts: lolita.kokina@dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv