Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 28.janvāris   Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 31.maijs  


Skolēnu brīvdienām sākoties, aicina vecākus pievērst uzmanību bērnu drošībai

2007. gada 31. maijā

 

 

Vakar, 2007. gada 30. maijā SIA Latvija Statoil sadarbībā ar Cēsu pilsētas domi un Valsts policijas Cēsu rajona policijas pārvaldi pilsētas Maija parkā rīkoja pasākumu, muzikālu izrādi “Makss un Morics”, veltītu visiem Cēsu pilsētas un rajona bērniem, ar mērķi atgādināt par drošības jautājumiem, vasaras skolēnu brīvlaikam sākoties.

“Pirms nedēļas Cēsīs līdzpārdzīvojām divu mazu, nepilngadīgu meiteņu pazušanas gadījumu. Par laimi kopīgiem spēkiem mums izdevās abas noklīdušās meitenes atrast un šoreiz no nelaimes gadījuma izdevās izvairīties, tomēr notikušais bija atgādinājums un mācība mums, ka vēl un vēlreiz ir jāatgādina gan vecākiem, gan bērniem it kā tik vienkāršie drošības jautājumi. Uzmanības tam nekad nevar būt veltītas pārāk daudz,” uzsver Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders.

“Latvija Statoil uzņēmums ikdienā pievērš lielu uzmanību drošībai, pilnveidojot un nodrošinot ne tikai tehnoloģiskās iekārtas, bet arī apmācot savus darbiniekus un sabiedrību kopumā par dažādiem drošības jautājumiem. Mūsu pieredze liecina, ka laiks, kas tiek veltīts drošības pasākumiem un apmācībām, lai novērstu visus iespējamos negadījumus, parasti ir nesalīdzināmi mazāks, nekā laiks un resursi, kas nepieciešami,  kad nelaimes gadījums jau noticis. Kā jaunie Cēsu pilsētas kaimiņi mēs vēlējāmies savu labo pieredzi nodot arī Cēsu pilsētai,” norāda Viesturs Astičs, SIA Latvija Statoil Vide.Veselība.Drošība departamenta vadītājs.

Valsts policijas Cēsu rajona policijas pārvalde aicina visus vecākus, vasaras brīvlaikam sākoties, pārrunāt ar saviem bērniem drošības jautājumu, jo tie, lai arī ir vispārzināmi, tomēr bieži, īpaši bērniem, mēdz aizmirsties:

Ceļu satiksmē – vasarā palielinās velosipēdistu skaits. Valsts policija atgādina, ka patstāvīgi ar velosipēdu braukt pa brauktuvi vai ceļa nomali var bērni no 12 gadu vecuma, bērni no 7 līdz 12 gadu vecumam ar velosipēdu var braukt tikai gājējiem paredzētās, nožogotās teritorijās: pagalmos, parkos un dārzos. Braucot ar velosipēdu, bērniem jābūt arī ķiverei, bet velosipēdam jābūt aprīkotam ar iedegtu, baltas krāsas lukturi priekšpusē, sarkanas – aizmugurē, bet dzeltenas krāsas atstarotājiem velosipēda sānos.

Ugunsdrošība – Valsts policija atgādina, ka vasaras sausais laika periods rada paaugstinātas bīstamības situācijas mežos, tādēļ tajos ir aizliegt dedzināt ugunskurus. Sākusies arī pikniku sezona un tuvojas vasaras saulgriežu svētki, kad daudz tiek izmantotas grila iekārtas un dedzināti ugunskuri. Neatstājiet bērnus ar viegli uzliesmojošām iekārtām bez uzraudzības!

Drošība uz ūdens – Peldēties ieteicams tikai pārbaudītās peldvietās, un pirms tam vecākiem vajadzētu vēlreiz pārbaudīt, vai izvēlētās peldvietas ūdentilpnes gultne nav bedraina vai dūņaina. Bērniem ļauts peldēt tik tālu, cik pieaugušais var labi redzēt un nepieciešamības gadījumā spētu piesteigties ātri palīgā. Nedrīkst ļaut jokoties, saucot: “Palīgā! Slīkstu!”, jo brīdī, kad patiešām būs nepieciešama palīdzība, neviens tam vairs var nepievērst uzmanību.

Dodoties izbraukumos ar laivu vai plostu, noteikti lietojiet drošības vestes, bet, ja pie mājas ir dīķi, baseini vai akas, tad tie īpaši jānorobežo, lai bērni vieni paši tiem netiktu klāt.

Saskarsmē – atgādiniet bērniem, ka nedrīkst uzticēties svešiem un nepazīstamiem cilvēkiem, ņemt no viņiem saldumus, vai pēc aicinājuma doties tiem līdzi. Atgādiniet, ka drošības noteikumus ir svarīgi ievērot arī sazinoties ar nepazīstamiem cilvēkiem internetā, jo par vienaudzi var uzdoties arī jau pieauguši cilvēki.

 

Par Latvija Statoil:

Latvija Statoil ir Latvijā lielākais degvielas mazumtirgotājs, kas piedāvā augstākās kvalitātes degvielu un servisa pakalpojumus, un ir līderis ātro uzkodu, karsto dzērienu un ērtas iepirkšanās veikalu segmentā. Mums Latvijā pieder viens no modernākajiem naftas produktu termināliem pie Baltijas jūras.  Uzņēmums ir lielākais nodokļu maksātājs valstī un ir viens no nozīmīgākajiem Skandināvijas investoriem Latvijā.

Latvija Statoil  pieder vadošajam Skandināvijas enerģētikas koncernam Statoil ASA, kas darbojas vairāk kā 30 valstīs, ir vadošais Eiropas gāzes piegādātājs un trešais lielākais jēlnaftas tirgotājs pasaulē. Ziemeļeiropā Statoil pieder vairāk kā 2000 degvielas uzpildes staciju. Mūsu uzņēmējdarbības galvenie stūrakmeņi ir stipras uzņēmuma vērtības, augsti ētikas standarti, nepārtrauktas rūpes par apkārtējo vidi un pastāvīgi ieguldījumi sabiedrības attīstībā. Statoil lepojas ar  prasmīgiem, enerģiskiem  un mērķtiecīgiem darbiniekiem.

 

Papildinformācija:

Ieva Stūre

Latvija Statoil

sabiedrisko attiecību konsultante

tālr.: 7814134 vai 29450530

e-pasts: ieva.sture@gmail.com Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv