Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 31.maijs  


Cēsīs samazinās maksa par siltumu

Otrdien, 29.maijā bija nozīmīgs brīdis Cēsu centralizētās siltuma apgādes vēsturē. Notika jaunās  SIA „Cēsu siltumtīkli”  koksnes biomasas katlu mājas pamatakmens iemūrēšanas ceremonija.  

 Īstenojot šo projektu tiks uzbūvēta jauna, moderna katlumāja, uzstādot tajā divus koksnes biomasas ūdens sildāmos katlus ar jaudu 2MW un 5MW, kā arī dūmgāzu kondensācijas ekonomaizeru, kas ļaus ekonomiski izmantot atjaunojamo energoresursu kurināmo un nodrošināt katlu mājas darbību visu gadu. Lētāka vietējā kurināmā izmantošana ļaus ne tikai samazināt atkarību no importētajiem resursiem, bet arī veicinās izdevīgāku siltuma tarifu nodrošināšanu iedzīvotājiem.

  Uzrunājot svinīgā notikuma dalībniekus, Cēsu siltumtīklu operatora enerģētikas uzņēmuma „ Dalkia”  Latvijas pārstāvniecības vadītājs  Guntars Kokarēvičs pavēstīja cēsniekiem iepriecinošu ziņu – sākot ar maiju apkures tarifs tiek samazināts par 15%. Viņš arī pauda pārliecību, ka  jaunās koksnes biomasas katlu mājas nodošanas ekspluatācijā dos iespēju turpināt apkures tarifa samazināšanu. G. Kokarēvičs arī informēja, ka īstenojot jaunās katlu mājas projektu „ Dalkia” Cēsu siltumtīklu modernizācijā būs investējusi 2,4 miljonu latu.

  Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders atzīmēja, kopš „ Dalkia” kļuva par Cēsu siltumtīklu operatoru siltumapgādes modernizācijā tiek ieguldīti prāvi līdzekļi. Tādējādi iedzīvotājiem stabili tiek nodrošināts siltums un, kas ļoti svarīgi, siltuma cena sarūk. SIA „ Cēsu siltumtīkli” direktors Jēkabs Blaus pateicās pašvaldībai par produktīvo sadarbību jaunās katlu mājas būvniecības projekta sagatavošanā un īstenošanā. Viņš atzina, ka „ Dalkia” kļūšana par Cēsu siltumtīklu operatoru iezīmēja pavērsienu no stagnācijas uz strauju pilsētas siltumapgādes modernizāciju.
Ar jauno katlu māju SIA „Cēsu siltumtīkli” turpina savu aktīvo investīciju politiku pilsētas siltumapgādes uzlabošanā un siltumenerģijas tarifa samazināšanā. Investīcijas tiek realizētas atbilstoši Cēsu pilsētas siltumapgādes attīstības koncepcijai. Lai samazinātu izmaksas, projektam ir piesaistīts arī Eiropas Kohēzijas fonda finansējums.

Katlu māju plānots nodot ekspluatācijā 2013. gada sākumā.

Attēlā: Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders (no kreisās),  SIA „ Cēsu siltumtīkli” direktors Jēkabs Blaus), Cēsu novada domes deputāts Māris Niklass,  „ Dalkia” Latvijas pārstāvniecības vadītājs Guntars Kokarēvičs un SIA „ Cēsu siltumtīkli” valdes priekšsēdētājs Ēriks Timpars iemūrēja katlu mājas pamatos kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv