Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 17.februāris   Vārda dienu svin: Donats, Konstance
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 31.jūlijs  


NBS Instruktoru skolā noslēdzas ``Instruktora`` kurss

31.jūlijā plkst. 11.30 Cēsīs, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Instruktoru skolā notiks „Instruktora” kursa izlaidums, kuru absolvēs 40 NBS instruktori no dažādiem NBS spēku veidiem un vienībām.

Ievērojot kursa tradīcijas, šodien 30.jūlijā kursanti piedalījās talkā projekta ``Ģimenes šūpulis`` teritorijas sakopšanā, bet vakarā - plkst.22.00 dosies lāpu gājienā uz Cēsu Viduslaiku pili, kur saņems kursa beidzēju kvalifikācijas zīmes.

 „Instruktora” kursa mērķis ir sniegt apmācāmajiem karavīriem individuālās zināšanas un iemaņas, kas ir nepieciešamas vada seržanta pienākumu izpildei NBS vienībās miera laikā. Sekmīga kursa pabeigšana ir pamats nākamās instruktoru sastāva dienesta pakāpes – seržants, piešķiršanai.

Kursa laikā karavīri apguva vadības zinības, pavēļu procedūru, pirmās palīdzības sniegšanu, topogrāfiju, nodarbību analizēšanas un vērtēšanas prasmes, aizsardzību no masu iznīcināšanas ieročiem, NATO terminoloģiju, kā arī attīstīja savu fizisko sagatavotību veicot pārgājienus un trenējoties Cēsu pilsētas sporta kompleksā.

Lai turpinātu mācības „Vecākā instruktora” kursā un iegūtu virsseržanta dienesta pakāpi, karavīriem pēc „Instruktora” kursa beigšanas ir jānodien vada līmeņa instruktoru sastāvā vismaz piecus gadus.

Kopš NBS Instruktoru skolas dibināšanas 2000.gadā šis bija 11. „Instruktora” kurss, kuru līdz šim ir apguvuši 290 dažādās NBS vienībās instruktoru pakāpēs dienošie karavīri.

 

 

 

Informāciju sagatavojis

NBS Instruktoru skolas

Mācību un plānošanas daļas virsnieks

Virsleitnants Guntis Karlsbergs

Tālrunis: 64101435, e-pasts: guntis.karlsbergs@mil.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv