Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 31.augusts  


Kultūras palete SEPTEMBRĪ

Klāt septembris ar asterēm, gladiolām un ābolu kārdinošo smaržu dārzos. Ielu malās paukšķēdamas krīt zīles, sārto pīlādžu ķekari, un kā pirmais rudens vēstījums gar acīm aizzib vēja nesta sārta kļavu lapa.

 

Kā jau citviet Latvijā, arī Cēsīs tiks rīkoti 1.septembra pasākumi. Jau septīto gadu jaunā mācību gada mulsumu un satraukumu centīsies mazināt Cēsu pilsētas Jauniešu dome, organizējot atpūtas iespējas dažāda vecuma skolēniem.

 

1.septembrī no plkst.11.00 Cēsu Maija parkā un bērnu rotaļu laukumā notiks pirmās skolas dienas pasākumi. Aktivitātēm būs vienota tēma– lauku sēta. Mazos skolēnus tur gaidīs dažādas aktivitātes, radošās darbnīcas un pārsteigumi. Būs arī muzikāli priekšnesumi, kurus pasākuma apmeklētājiem sniegs Elizabete Vētra, jaunizveidotā Cēsu kora dalībnieki Kristaps Krafte un Līga Konrade, kā arī dejos deju klubs „2x2” un citi jaunie talanti.

Savukārt no plkst. 19.00 Cēsu Pils dārzā sāksies pasākumi jauniešiem. Uzstāsies S.P.B. (Smaragda pilsētas burvji), AK69, El Mars, Liv!Band un Meribel. Cēsu pilsētas Jauniešu dome piedāvās arī kino skatīšanos, maizes cepšanu, kā arī ērtu atpūtu ar tējas baudīšanu īpašajā „chill” teltī.

No plkst. 23.00 Fonoklubā ballīte kopā ar DJ DidziKO.

 

Septembris Latvijā ir Dzejas dienu mēnesis. Dzejas klātbūtne ir jūtama bibliotēkās, skolās, izstāžu zālēs un muzejos. Cēsu Centrālā bibliotēka Dzejas dienu notikumu virkni atklās ar pasākumu „Starptautiskais dzejas brauciens 2009”.

 

10. septembrī plkst.17.30 Cēsu Izstāžu namā viesosies dzejnieki Vilja-Tūlija Huotarinena un Ville Hitonens no Somijas, Andra Tēde un (:)kivisildniks no Igaunijas, Anna Auziņa un Jānis Elsbergs no Latvijas.

16. septembrī plkst.17.30 Cēsu novada pašvaldības zālē radošā tikšanās ar dzejnieku, režisoru, pedagogu, kristīgās tematikas izstāžu autoru Livaru Jankovski. Dzejas lasījumu papildinās autora dzejas izstāde „Pants ar mazu foto” un Cēsu stīgu kvarteta mūziķu čellistes Ilzes Petrovskas un vijolnieka Andra Riekstiņa muzikālās improvizācijas.

23. septembrī Zvaigznes grāmatu namā (Rīgas iela 2,Cēsis) tikšanās ar Mudīti Treimani.26. septembrī plkst.13.00 Dzejas un grāmatu diena dzejnieka E. Treimaņa-Zvārguļa mājā „Leukādija” (Priekuļu novads). Viesosies literāti novadnieki, kuriem gada laikā iznākušas grāmatas Inguna Bauere, Arno Jundze, Juris Krūze, un  kā viešņa no Valmieras aicināta piedalīties dzejniece Tamāra Skrīna. Pasākumā piedalīsies arī Cēsu Tautas teātra aktieri.

 

 

Izstāžu zāle „Vecpilsēta” , galerija „Dūja”, Cēsu Izstāžu nams un Cēsu Centrālā bibliotēka septembri atklāj ar literatūras, lietišķās mākslas, foto, Vidzemes podnieku plenēra darbu un glezniecības izstādēm.

 

 

 

Cēsu Izstāžu namā no 9. septembra skatāmas divas izstādes :Alytus (Lietuva) mākslinieku darbu izstāde un Smiltenes lietišķās mākslas studijas darbu izstāde. No 22. septembra Vidzemes podnieku plenēra „Raunas ceplī” darbu izstāde, bet sākot ar 25. septembri līdz novembrim skatāma foto izstāde „Čehu baroks”.

 

Izstāžu zāle „Vecpilsēta” 2. septembrī atklāj lietišķās mākslas izstādi „Cimdu pāris”. Izstāde būs skatāma līdz 30. septembrim bez maksas.

 

Cēsu Centrālā bibliotēka apmeklētājiem piedāvā vairākas literatūras izstādes: latviešu autoru jaunākā dzeja, Andri Vīksnu atceroties, 26. septembris – Eiropas Valodu diena, izstāde par novadnieku grafiķi, profesoru Pēteri Upīti, veltījums viņa 110. dzimšanas dienai.

 

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centrs septembra nedēļas nogalēs aicina uz ģimenes dienām Cēsu Pils dārzā. Nedēļas nogalēs papildus ierastajām ekskursijām pils dārzā iespēja bez maksas izmēģināt spēkus viduslaiku spēlēs, kā arī baudīt tēju. Lieliska vieta ģimenes piknikam.

2. septembrī Cēsu pilsdrupās brīvdabas kino „Manis tur nav” Boba Dilana laiks un dzīve.

 

Rudeni mūzikas skaņās ietērps Cēsu Sv. Jāņa baznīca ar Ērģeļmūzikas koncertiem 12.septembrī plkst.13.00 un 26. septembrī plkst.16.00; Cēsu Kultūras centrs 19.septembrī plkst.18.00 piedāvājot čellu trio „Melo – M” ar koncertprogrammu „Apkārt pasaulei”; Cēsu Izstāžu nams ar kamermūzikas koncertu „Skaņu labirints” 19. septembrī plkst.17.00.

 

Cēsu parkus zeltainus palīdzēs iekrāsot rudens, bet pilsētu - mūzika, māksla un jūsu smaidi!

 

Sīkāku informāciju par pasākumiem skatīt www.cesis.lv

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

e – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv